У Полтаві презентували документальну книгу

В ній висвітлені 100 архівних кримінальних справ етнічних поляків, репресованих під час «польської операції» в 30 роках на Полтавщині

«Польська операція» в 30-х роках ХХ століття» – під такою назвою у Полтаві пройшла презентація документальної книги. В збірці розповідається про долі поляків, котрі зазнали репресій на Полтавщині під час «великого Сталінського терору». 

Володимир Маслак, співавтор книги «Польська операція» в 30-х роках ХХ століття

- «Польська операція», вона пов’язана з подальшим поділом Європи, тобто, Пакт Молотова-Рібентропа, секретний протокол. І необхідно було, з точки зору радянського командування, знищити можливих шпигунів, контрреволюціонерів, терористів і т.д.

Працювали над книгою 5 авторів. За словами одного з них, найскладнішою у створенні видання була робота з документами в архіві Полтавського управління Служби безпеки України. 

Володимир Маслак, співавтор книги «Польська операція» в 30-х роках ХХ століття

- Фахівці, які працюють з архівними матеріалами, вони розуміють, що будь-який текст з часом, він тьмяніє, вигорає. Плюс почерк, дуже багато слідчих мали низьку грамотність, плутались в прізвищах.

На презентацію книги завітав Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський. Він зазначив: створення подібних видань – дуже важливе для історії польського та українського народів. 

Януш Яблонський, Генеральний консул Республіки Польща у Харкові

- Я думаю, що це дуже важливо – пам’ятати про це. Представлять молоді і всім наступним поколінням, щоб така доля більше не повторилась. Необхідно пам’ятати свою історію та долю нації.

В архівах Служби безпеки залишилось ще багато невисвітлених справ, повідомляють науковці. Тому не за горами – створення ще однієї збірки.

Стрічка новин