Сучасні українські дитячі письменники презентували свої книги маленьким полтавцям

У бібліотеці для юнацтва імені О.Гончара відбулася зустріч з Іваном Андрусяком, Оленою Колінько та Олегом Чаклуном, які пишуть твори для молодших школярів. Усі вони – представники видавництва, яке відкриває нові письменницькі імена в Україні.

Невимушена атмосфера цього дня панує в бібліотеці для юнацтва імені О.Гончара. Учні початкової школи знайомляться з сучасними українськими письменниками. На зустріч із дітьми завітали Іван Андрусяк, Олег Чаклун та Олена Колінько. Останні представляють видавництво «Фонтан казок», яке заснувало ініціативу «Літературний фонтан». Її мета – популяризація сучасної української літератури.

Іван Андрусяк, письменник

- Концепція видавництва «Фонтан казок» – якраз робота винятково з українськими авторами, відкриття українських авторів. Добра половина наших авторів – це дебюти. І не просто дебюти, а дебюти-відкриття такі, як письменниця Олена Колінько з Полтави, книжка якої «Шпалереон» стала переможцем нашого конкурсу «Напишіть про мене книжку».

У видавництві кажуть: аби книга обов'язково сподобалася юним читачам, вона має бути написана з душею і без фальші.

Іван Андрусяк, письменник

- Вона мусить бути креативною. Вона мусить бути мисливою. Вона мусить реагувати на ті виклики, з якими стикаються саме сучасні діти. Також вона має бути яскравою, ефектною. Вона мусить конкурувати з мультиками, гаджетами і вигравати цю конкуренцію.

Щоб добрих, яскравих книг в житті українських дітей було більше, в літературу прийшов Олег Чаклун. 

Олег Чаклун, письменник

- На мою думку, створення книжок, створення історій, створення цілих казкових світів – це є справжнє чаклунство, це є справжнє диво, коли з нічого з'являється щось, і це «щось» стає ще більшим, ще важливішим, починає впливати фактично на життя оточуючих, бо казка насправді має серйозний вплив.

Писати для дітей, говорять автори, – це відповідально, цікаво, а ще набагато важче, ніж для дорослих.

Олег Чаклун, письменник

- Дитина – це не доросла людина, якій можна сказати: книжка не сподобалася, тому що ти не зрозумів, не знаєш чогось, не відчуваєш, не читав раніше, багато чого можна сказати дорослій людині, а дитині ти не скажеш цього, бо дитині книжка або сподобалась, або не сподобалась. Тобто, якщо дитині книжка не сподобалася, ти можеш робити все, що завгодно, але вона її читати не буде.

На зустрічі у бібліотеці письменники поспілкувалися зі своїми читачами, провели автограф-сесію та пообіцяли повернутися сюди вже з новими творами.

Стрічка новин