Як громадяни можуть захистити власні сімейні права?

Та як діяти, якщо їх порушують? На ці та інші питання відповідали працівники Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги під час тематичної конференції. 

В рамках відзначення Міжнародного дня сім'ї у Полтаві відбулась тематична прес-конференція. Зокрема, на ній йшлося про захист сімейних прав завдяки системі безоплатної правової допомоги. Тільки з початку року до регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось більше 10 тисяч жителів Полтавщини, з них 15 % пов’язані з проблемами в сім’ї, зазначив директор центру Олександр Черчатий.  

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги у Полтавській обл.

- В січні цього року вступив в дію Закон України «Про запобігання та протидію домашнього насильства». І фактично розширив спектр клієнтів, які мають право на вторинну правову допомогу з боку держави.

Поділ майна, стягнення аліментів, розлучення та позбавлення батьківства – з такими проблемами в основному звертаються до центрів з надання правової допомоги, розповідають його фахівці.  

Ірина Сидоренко, нач. відділу представництва Другого Полтавського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги

- Переважна більшість питань саме з сімейних категорій – справ, з якими звертаються клієнти до нас, стосуються, дійсно, стягнення аліментів, або зміни його розміру. Розривання шлюбу, визначення місця проживання дитини з одним із батьків, позбавлення батьківських прав також. Слід зазначити, що це – негативна тенденція, але багато таких справ.

Ірина Кацюба з Карлівщини довго не могла розірвати шлюб ці своїм колишнім чоловіком. Проте, фахівці місцевого бюро правової допомоги допомогли жінці вирішити проблему.

Ірина Кацюба, клієнтка системи БПД

- Я звернулася до цих спеціалістів, які мені дали консультацію і подальшу допомогу. Все пішло в мою користь, я дуже задоволена.

Спеціалісти зазначають: якщо Ви стали жертвою сімейного насильства чи Ваші права порушили, не зволікайте й звертайтеся до центрів надання безоплатної правової допомоги.

Стрічка новин