Яких людей найчастіше кусають комарі

Яких людей найчастіше кусають комарі

Починається період комарів і це небезпечно. Комах існує аж три тисячі видів, щороку вони інфікують смертельними вірусами понад 2 мільйони людей у світі.

В Україні, виявляється, теж є загроза смертельних вірусів, переносниками яких є саме комарі. Найнебезпечнішими у світі вважаються малярійні комарі, та фахівці заспокоюють, в Україні цю хворобу здолали, тож її осередок відсутній.

Фармацевти радять, уважно читати маркування та призначення засобів. Бо і ті, що наносяться на шкіру, і ті, що розпилюються у повітря – не підходять дітям до року. Популярні у цьому сезоні браслети для відлякування комарів. Червоні плями, які нестерпно сверблять – звичайна алергічна реакція організму на укуси комарів. За таких симптомів – найкраще лікування антигістамінні препарати, тоді зуд на шкірі вгамується. Висока температура тіла, що збивається ненадовго – сигнал звернутися до інфекційної лікарні. Діагноз поставлять за аналізом крові. Головне не зволікати.

Чому одних людей комарі кусають частіше, а інших рідше? Чим пояснюються смакові переваги крихітних вампірів?

Вам здається, що всі комарі в радіусі 50 кілометрів полюють саме на вас, в той час як оточуючі вас люди залишаються поза полем їх діяльності? Можливо, ви праві. Приблизно 20 відсотків з нас просто «притягають» комарів і вчені виявили деякі дивовижні причини цього явища.

«І ваш метаболізм і ваша унікальна хімія тіла відіграють важливу роль у визначенні вашої привабливості для комарів», – говорить професор ентомології доктор Філ Келер з Університету Флориди. – «Крім того, є свідчення того, що ступінь вашої привабливості для комарів може змінюватися з часом».

Ось деякі інтригуючі відкриття про те, чому деякі з нас здаються цим крихітним вампірам особливо «смачними»:

Комарі віддають перевагу крові типу O

Подорожуючи в пошуках їжі, комарі майже в два рази частіше, приземляються на людей з типом крові О (1 група крові), згідно з японським дослідженням. Більшість людей виділяють речовини, які дозволяють комарам визначити смак крові, перш ніж вони спробують її.

Любителі пива, будьте обережні

Усього одна випита пляшка пива може значно збільшити ризик комариного посягання на вашу кров, свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі Американської асоціації боротьби з комарами. Дослідники повідомили, що, «комарі частіше воліли учасників дослідження, після вживання пива, ніж до цього».

Стежте за повним місяцем

Крихітні кровопивці в 500 разів більш активні в повний місяць, повідомляє американська асоціація боротьби з комарами. У цілому, найвищий ризик укусів комарів настає в сутінкові години і на світанку, а самки деяких видів комарів можуть подолати більше 50 км у пошуках їжі. (Самці не кусають).

Тримайте ноги в чистоті

Гострий запах брудних ніг мабуть привабливий для комарів. У всякому разі, до такого висновку прийшов учений Барт Кноля в ході лабораторного експерименту, що проводиться з метою виявлення найбільш привабливих для комарів цілей. Він виявив, що 75 відсотків спроб укусів припадали на ноги, але після того як він помив їх дезодоруючим милом, комарі стримали свій інтерес. Його команда також повідомила, що сири з неприємним запахом, такі як Limburger мають подібний запах, також привертають увагу комарів.

Комарі воліють вагітних

За даними дослідження, проведеного в Гамбії, майбутні мами в два рази частіше привертають увагу комарів, ніж жінки, які не вагітні, збільшуючи ризик поширення захворювань, що передаються за допомогою укусів комах. Дослідники припустили, що оскільки жінки на пізніх стадіях вагітності видихають на 21 відсотків більше обсягу діоксиду вуглецю, комарів приваблює волога в їх диханні. Вони також виявили, що животи вагітних жінок майже на 1 градус тепліші, що може призвести до посилення потовиділення, а запах поту теж приваблює комарів. Крім того, кілька інших досліджень отримали аналогічні результати, говорить доктор Келер, але «є також свідчення того, що жінки більш привабливі для комарів на певних етапах циклу овуляції».

Від комара не втекти

Діоксид вуглецю, який ми видихаємо і речовини поту, такі як молочна кислота, допомагають комарам вибрати здобич. Доктор Келер повідомляє, – «У вас більше шансів бути укушеним, якщо ви працюєте або тренуєтеся, ніж коли ви перебуваєте в стані спокою, так як під час фізичного навантаження ви дихаєте інтенсивніше і більше потієте». Насправді, фізична активність підвищує ризик укусів на цілих 50 відсотків, за даними американської асоціації боротьби з комарами.

Вампіри воліють темний одяг

Доктор Келер стверджує, що володарі темного одягу ризикують стати жертвами комариних укусів більше, ніж ті, хто віддає перевагу світлий одяг. В одному дослідженні порівнювалася привабливість різних відтінків одягу для комарів, дослідники повідомили наступні результати:

чорний (найбільш привабливою);

червоний (дуже привабливий);

сірий і синій (нейтральний);

хакі, зелений, світлий хакі і жовтий (менш привабливий).

Стрічка новин