Сьогодні в усіх обласних центрах України пройшла акція «Ні! Виборам за законом Януковича»

До неї долучилася й Полтава. Громада та представники різних політичних сил вимагають від депутатів Верховної ради ухвалити у другому читанні новий Виборчий кодекс з відкритими регіональними списками.

Громадські активісти та представники різних політичних партій прийшли до стін облдержадміністрації, аби підтримати Всеукраїнську акцію «Ні! Виборам за законом Януковича». Вимога – скасувати стару виборчу систему та перед тим, як депутати підуть на канікули, а це буде в кінці липня, ухвалити у другому читанні новий Виборчий кодекс з відкритими регіональними списками.

Альона Гончаренко, регіональна координаторка ГО «Центр UA» у Полтавській обл.

- Сьогодні ми збираємося для того, щоб до того, як Верховна рада піде на літні канікули, прийняти все-таки Виборчий кодекс, так як до виборів залишився 1 рік. І вся світова спільнота наголошує: будь-які нові правила до виборів мають прийматися мінімум за 1 рік до самих проведення виборів.

Під час акції організатори збирали підписи людей, котрі підтримують цю ініціативу. Серед них – полтавка Валентина Омельченко. Жінка переконана: нова виборча система змінить ситуацію в країні на краще. 

Валентина Омельченко, полтавка

- Це дасть нам розбудувати нову Україну, яка повинна бути заснована на нових поглядах, на нових законах, а не тих, що були раніше. І щоб народ правив країною, а не олігархи.

Підписи з вимогою обіцяють передати до міської та обласної рад, аби там підготували відповідне звернення до Верховної ради. Подібна процедура пройшла в усіх областях України. 

Юлія Городчаніна, голова ГО «Нова Полтава»

- Вже досить жити за законами Януковича. Ми підтримуємо виборчу реформу і маємо надію, що сьогодні нас почують. 

Ірина Щербак, кореспондент 

- Наша знімальна група також долучилася до акції.

Стрічка новин