За перший місяць нересту органи рибоохорони зафіксували порушень на суму 4,7 млн грн

За перший місяць нересту органи рибоохорони зафіксували порушень на суму 4,7 млн грн

Держрибагентство підвело підсумки зафіксованих правопорушень за перший місяць нерестової заборони, яка в більшості областей України розпочалася першого квітня. 

За цей період, по всіх областях України рибоохоронні патрулі та органи рибоохорони провели 2529 рейдів. У результаті цих рибоохоронних заходів виявили 4105 порушень правил рибальства. У браконьєрів вилучили 18,1 тис. кг водних біоресурсів та 6343 заборонених знарядь лову. Також затримали 134 транспортних засоби.

«Сума збитків, завданих рибному господарству, які було зафіксовано у квітні 2018 року склала 4,7 млн грн. З них по одному мільйону збитків викрито Чорноморським та Азовським басейновими управліннями. Рибоохоронний патруль не зупиняється на досягнутому, а продовжує фокусуватись на значних порушеннях. Висловлюю сподівання, що в нерестовий період громадяни будуть сумлінними та не порушуватимуть даної заборони», - прокоментував Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Найактивніше рибоохоронні заходи проводили в Київській, Миколаївській, Дніпропетровській, Полтавській, Житомирській, Одеській областях, а також Азовським басейновим управлінням.

У деяких регіонах переважна більшість порушень була зафіксована тоді, коли рибалки лише виходили на воду та ще не встигли виловити біоресурси. Відповідно, кількість порушень є значною, але сума збитків – мінімальна. Зокрема така ситуація спостерігається у Вінницькій області, на Волині, Львівщині та Сумщині.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої» лінії Держрибагентства: 0-800-50-52-50. А також за номерами "гарячих ліній" територіальних управлінь

Стрічка новин