Полтавки, які втратили на Сході чоловіків та синів, отримали громадянські нагороди

У Краєзнавчому музеї відбувся урочистий захід «Віра. Сила. Любов», присвячений Дню матері. Знак народної пошани також вручили волонтерам, які протягом кількох років допомагають військовим.

«Віра. Сила. Любов.» – три слова, які уособлюють те, що переживають жінки – матері та дружини учасників бойових дій на Сході України. Під такою назвою протягом кількох місяців у нашому місті діє проект Благодійного фонду «Карітас Полтава».

о.Володимир Раковецький, директор БФ «Карітас Полтава»

- Ми ініціювали такий проект «Віра. Сила. Любов», де збираються матері учасників бойових дій, а також матері, в кого загинули чоловіки, сини. Це така група взаємопідтримки, взаємодопомоги, де в такому спільному колі могли зустрічатися і ділитися, ділитися переживаннями, ділитися тим, як вони виходили з цього горя, з цієї біди, з цієї кризи, щоб бути наставниками і для інших жінок, які є в очікуванні своїх чоловіків чи синів.

А з нагоди Дня матері цих жінок запросили на урочистий захід до Краєзнавчого музею. Під час нього трьом матерям загиблих учасників бойових дій на Донбасі вручають спеціальні відзнаки. Ними у Полтаві нагороджують вперше.

Оксана Лашенкова, координатор заходу

- В нашому місті також видають ці нагороди волонтерами, але саме нагрудні знаки «Орден матері бійця АТО» видається сьогодні вперше. В Україні ця практика вже є. Декілька міст, десятки нагород видані, деякі оприлюднюють списки, деякі тримають у таємниці, ми подаємо відкриті списки, тому що ми гордимося і ми говоримо голосно про те, що ці матері, які не здалися, які не склали руки.

Знайшлися цього дня нагороди та слова подяки і для волонтерок. Для Тетяни Таран війна розпочалася тоді, коли на Схід поїхав її чоловік.

Тетяна Таран, дружина бійця 

- Перший тиждень його війни був Іловайський котел. Це - 8 Полтавська рота, яка, скинувши з себе бронежилети, здавши зброю, вони потрапили тоді, коли котел уже відбувся, «зелений коридор» розстріляли і вони єдині, хто могли хлопцям допомогти.

Відтоді Тетяна розпочала свою волонтерську діяльність. Чоловік вже повернувся додому, проте бажання допомагати іншим не полишає жінку. Полтавські волонтери продовжують здійснювати відрядження на Схід, тепер вже – до зони проведення Операції об'єднаних сил.

Наталія Костіна, волонтер Координаційного центру розвитку «Громада Полтавщини»

- Ми їздимо до хлопців. Буваємо на передовій, безпосередньо на передовій. Знаємо їхні проблеми, матеріальні проблеми, які були раніше, які є зараз, що потрібно, як вони воюють, що їх турбує. Тому ми майже кожного місяця буваємо там.

Волонтерський рух на Полтавщині, говорять організатори заходу, налічує понад 400 учасників, які постійно підтримують і опікуються не лише бійцями, а й їхніми сім'ями.

Стрічка новин