Полтавцям пояснили як боротися з "тихим убивцею"

Полтавцям пояснили як боротися з "тихим убивцею"

У рамках проведення виїзного прес-туру, в Гожулівській амбулаторії сімейної медицини відбувся брифінг. Головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Костянтин Вакуленко розповів журналістам про актуальні питання профілактики та лікування артеріальної гіпертензії.

«Артеріальну гіпертензію називають «тихим убивцею», яка вражає понад 30% населення планети Земля. У цьому як Україна, так і Полтавська область не є винятком. Щороку цю хворобу виявляють у 1 мільйона українців, у нашій державі зареєстровано понад 12 млн. осіб, хворих на гіпертензію. Близько 35% мешканців Полтавщини мають підвищений артеріальний  тиск! Ці цифри не можуть не непокоїти».

Костянтин Вакуленко розповів про те, що потрібно знати кожному з нас про своє здоров’я, свій артеріальний тиск та які саме існують ризики захворіти на цю хворобу.

Основні фактори ризику, говорить лікар, поділяються на ті, які не можна змінити. До них належать: вік та стать людини, адже частіше за все хворіють чоловіки, старші за 60 років. А є фактори ризику, які можна змінити, що допоможе запобігти виникненню хвороби та її ускладнень: насамперед це гіподинамія, пасивний спосіб життя, надмірна маса тіла, підвищення рівня цукру у крові, наявність шкідливих звичок (зловживання алкоголем, тютюнопаління, яке втричі збільшує ризик розвитку гіпертонії).

«Впливаючи на ці фактори ризику, ми можемо захиститися від появи грізної хвороби. Адже наявність самого по собі підвищеного тиску вже є передумовою для виникнення в майбутньому таких небезпечних для здоров’я людини ускладнень як інсульт та інфаркт міокарду.  На жаль, вони часто забирають життя наших рідних та близьких» – зауважив Костянтин Вакуленко.

Тож, якщо серед Вашої рідні були гіпертоніки, необхідно бути насторожі. Систематично слідкуйте за рівнем артеріального тиску, хоча б раз на рік робіть аналізи крові на біохімічні показники та рівень цукру. Підвищений рівень холестерину та цукру – тривожні сигнали, які свідчать про те, що необхідно вживати негайних заходів. Насамперед, варто зовсім відмовитися від шкідливих звичок та звернути увагу на раціон Вашого харчування. Вам доведеться відмовитися, або, принаймні, обмежити вживання гострих приправ, солі, тваринних жирів. Краще щодня їсти побільше фруктів. 

А готуючи їжу, надавати перевагу варінню і запіканню. Проте не тільки раціон харчування є запорукою подолання гіпертонії. Необхідно докорінно змінити спосіб життя. Передусім – уникати психоемоційних та фізичних перевантажень, не допускайте перевтоми, стежити за масою тіла. А якщо гіпертонія вже дала про себе знати, на гайте час, терміново йдіть до сімейного лікаря, який підбере лікування, що підходить саме вам, і не займайтеся самолікуванням!

«Запобігти завжди легше, ніж вилікувати. Перифразуючи один з відомих висловів, я скажу так: «Бережи тиск з молоду і ти проживеш довше!»  – наполягає Костянтин Вакуленко.

Стрічка новин