Чотири райони Полтавщини підписали меморандум про співпрацю у сфері туризму

Свіже повітря, мальовничі куточки для відпочинку та унікальні культурні пам'ятки. Це – основні принади чотирьох районів Полтавщини, які підписали меморандум про співпрацю у сфері туризму. Ініціювала такий крок Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування. Відтепер представники Новосанжарського, Решетилівського, Козельщинського та Кобеляцького районів обмінюватимуться надбаннями у туристичній сфері.

Підписання меморандуму про співпрацю відбулося у селі Світлогірське Кобеляцького району. У рамках цієї зустрічі провели семінар, де представники чотирьох районів ознайомили зі своїми цінностями та обговорили туристичні маршрути. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Якщо ми говоримо про туристичну привабливість і про туриста, який сьогодні має бажання поїхати на Полтавщину, ми повинні думати про те, як доїхати, чим доїхати, де він харчується, де відпочиває і що він дивиться.

Оскільки підписання угоди відбулося на території Кобеляцького краю, то гостей наочно знайомили з принадами цього району.

Це база відпочинку «Берег», що у селі Світлогірське. З пристані для туристів відкриваються чудові краєвиди, розповідають жителі. Гості мають змогу не лише помилуватися природою, а й взяти в оренду водний транспорт. 

Голова Кобеляцької районної ради Полтавської області Володимир Кішінський розповідає: перлина краю – регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський». 

Володимир Кішінський, голова Кобеляцької районної ради Полтавської області

- Працює він уже 15 років, працює, я вважаю, досить успішно. Регіонально-ландшафтний парк виконує дві основні функції: перша функція – це охоронна, а друга функція – це просвітницька.

Розташований він у пониззі річки Ворскла від Лівобережної та Правобережної Сокілки до Дніпродзержинського водосховища. Територією заповідної зони проводять цілу низку екскурсійних маршрутів для туристів, серед яких – і «Острови зелених робінзонів».

Володимир Кішінський, голова Кобеляцької районної ради Полтавської області

- Дводенна подорож на острови, які на Дніпродзержинському водосховищі, з ночівлею. Обладання для цього – є байдарки, є надувні човни, намети, спальні мішки.

На території заповідника є адміністративний центр, так звана «база», яка містить все необхідне для науково-дослідницької діяльності. Ландшафтному парку уже 15 років, але ремонту адміністративний центр зазнав у 2017 році. Кошти на облаштування території виділили на умовах співфінансування. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Вони виграли конкурс, це було 600 тисяч гривень із обласного бюджету, і стільки ж коштів виділили з районного бюджету. Це самоорганізація туристичного маршруту, це купівля спорядження туристичного.

У 2018 році ремонтні роботи в адміністративному центрі парку планують продовжити, адже ще деякі приміщення потребують реконструкції. Представники Кобеляцького району сподіваються: після підписання меморандуму туристів стане більше, а можливості – ширшими.

Стрічка новин