На Полтавщині 33 дитини чують завдяки кохлеарному апарату

Свято для дітей з порушенням слуху влаштували на честь 9-ої річниці з дня створення Кохлеарного імпланту. Попри негоду, на малечу чекали подарунки, розваги з аніматорами, майстер-класи від волонтерів, а також аквагрим й фотосесія. Батьки ж нечуючих діток мали змогу поспілкуватися та отримати консультації фахівців.

Вані Рябоконю – 10 років, хлопчик має вроджені порушення слуху. Єдиним способом спілкування зі світом до недавнього часу для таких дітей була жестова мова, але, завдячуючи технології кохлеарної імплантації, у таких людей з'явилася можливість не почуватися не такими, як інші.

Ваня Рябокінь, дитина з порушенням слуху

- Дуже мені сподобалося, що у мене апарат, дуже радий, що я чую, ходжу у звичайну школу.

Сьогодні діти, які користуються кохлеарними імплантами, займаються спортом, ходять до звичайних шкіл та спілкуються із однолітками. Лікар-сурдолог, дитячий отоларинголог Олександр Коцюба запевняє: на сьогодні у Полтавській області є всього 33 дитини з кохлеарними імплантами, а їх вартість варіюється від 20 до 30 тисяч євро.

Олександр Коцюба, лікар-сурдолог, дитячий отоларинголог

- Ви розумієте, наскільки це дорога технологія. Мається на увазі, і щоб її запровадити, це оперативне лікування, підключити цей імплант, щоб він працював, потім активувати його, щоб людина почала відчувати звуки.

Цьогорічне свято кохлеарного імпланту в Україні об'єднало не лише малечу, а їх батьків. Так організаторами свята виступили саме мами дітей, які вже мають такі імпланти, – Наталія Горбань та Тетяна Рябокінь.

Наталія Горбань, організатор заходу

- Сьогодні ми для діток разом з мамами організовували це свято для того, щоб познайомитися з такими ж мамами і дітками, як ми. Що б обмінятися досвідом, щоб обмінятися нашими досягненнями і проблемами, з якими ми зіштовхуємося кожного дня.

До свята долучилася компанія «Cochlear», дистриб'ютор «Універсал. Медичне обладнання», центр «Налаштування КІ в Україні», а також волонтери Червоного Хреста.

Софія Сергійчук, волонтер Червоного Хреста

- Ми приготували для цих дітей програму, майстер-класи, й вирішили долучитися до цього свята. Ми приготували майстер-клас з паперу, де хочемо зібратися, і в ігровій формі це зробити.

Були серед присутніх і представники інвалідного спорту. Олександр Верещака, керівник Полтавського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Іваспорт», запевняє, що сьогодні діти з кохлеарними імплантами займаються спортом, відпочивають та ведуть активний спосіб життя, як і звичайні школярі.

Олександр Верещака, керівник Полтавського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»

- Щоб легше було дітям адаптуватися у суспільстві не тільки у соціальному, а й у фізичному розвитку. Тому я сьогодні тут і буду вести розмову з батьками, з дітьми до залучення їх до занять у наших секціях «Інваспорту».

Основною метою заходу, що проводиться по всій Україні 13-го травня, є спілкування дітей, які вже імплантовані, та їх батьків з тими, хто лише планує це зробити. Також усі гості свята отримали подарунки, а їх батьки – сучасні матеріали та довідники.

Стрічка новин