Лісівники Полтавщини нагадали правила поводження в лісі

Лісівники Полтавщини нагадали правила поводження в лісі

Лісівники області вкотре нагадують про те, як поводитися у лісі. Щоб перебування там не закінчилося катастрофічно.

Не чіпайте змій.  І тоді вони вас теж не чіпатимуть. Змії, як правило, не нападають першими. Дивіться під ноги і уникайте місць, де змії люблять грітися –  старі вирубки, зруйновані хати і колодязі, уступи на скелях. У випадку зміїного укусу терміново видавіть з ранки краплі крові з отрутою та висмоктуйте впродовж півгодини, весь час спльовуючи. Цього не можна робити за наявності ранок на губах та у роті. Потім необхідно накласти щільну пов’язку вище місця укусу та негайно дістатися до лікарні.

В лісі багато кліщів, які можуть причепитися до тіла. Щоб уберегтися від їх укусів – одягайте світлий одяг (на ньому краще видно кліщів) з довгими рукавами і капюшоном, штани заправляйте в шкарпетки. Час від часу оглядайте свій одяг. Якщо вас укусив кліщ, не треба  пробувати виколупати його, а якнайшвидше дістатися до лікарні.

Якщо ви опинилися біля поламаних дерев – не затримуйтесь. Вони можуть впасти, особливо під час вітру.

Не ховайтеся під високими деревами та не залишайтеся на галявині під час зливи з блискавкою, бо блискавка може вдарити у найвище місце.

Пам’ятайте: збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте. Щоб уникнути отруєння ними, ніколи не куштуйте сирих грибів; ніколи не збирайте гриби та ягоди  поблизу транспортних магістралей, навіть їстівні гриби в тих місцях – отруйні.

Якщо ви зустрінете дикого хижака –  не панікуйте, не тікайте, але й не проявляйте надмірної цікавості, а спокійно, не змінюючи швидкості,  обходьте його стороною. Не чіпайте дитинчат диких звірів чи птахів, їхні батьки можуть через це напасти на вас.

Стрічка новин