Крістіан Діор: Справжня жінка має бути вередливою та примхливою

Крістіан Діор: Справжня жінка має бути вередливою та примхливою

Сьогодні ми поговоримо про надзвичайно талановитого кутюр'є Крістіана Діора. Якщо починати з дитинства Крістіана, то народився він у забезпеченій сім'ї. Хороший смак Діору привила мати Ізабель Картамоне: жінка була ще тією модницею.

"Елегантність - у доглянутості. Найкращий одяг, найдорожчі прикраси і косметика не варті нічого, якщо ви не доглядаєте за собою", - Крістіан Діор.

Кутюр'є неодноразово згадував, що завжди захоплювався своєю матір'ю, адже вона вміла чудово виглядати у будь-якій ситуації. Крістіан Діор - це людина, яка була народжена для того аби творити моду.  Пропоную почитати факти про французького кутюр'є, чиє ім'я по сьогоднішній день має для історії моди вагоме значення.

Діор хотів стати архітектором. Навіть у дуже ранньому віці Крістіан прагнув мати можливість працювати як архітектор і створювати прекрасні будівлі. Це бажання прийшло, коли він і його сім'я жили у великому будинку в провінції Північної Франції.

Батько придбав Крістіану картинну галерею; простір, який демонстрували твори Пабло Пікассо, Жана Кокто і Жоржа Брака. Уперше в Парижі саме Діор виставив у своїй галереї картину "Продовження пам'яті" Сальвадора Далі, що доводить широту знань у галузі мистецтва кутюр'є. Діор продовжував працювати художником-модельєром під час Другої світової війни. Він створював плаття для дружин офіцерів. Цим дуже підтримав модну індустрію в Парижі в складні часи.

​Конструкції суконь Діора були оскаржені багатьма жінками. Феміністки стверджували, що New Look (колекція Крістіана Діора) була гнітючою, бо лінія одягу вимагала дискомфорту, зокрема: корсет, кринолін та підкладка для створення належного силуету. Можливо, єдиним мотивованим конкурентом Діора була Коко Шанель, чия сукня була спроектована у такий спосіб, щоб бути зручною, елегантною та не створювати жінкам незвучності, а колекцію з корсетами Діора вона називала "жахом, який катує жіночі тіла". Діор провів кілька місяців в Радянському Союзі, вивчаючи соціально-політичні наслідки комунізму.

Сестра Крістіан Катерина служила членом французького опору проти нацистської окупації під час Другої світової війни. Врешті-решт вона була захоплена гестапо і відправлена ​​в концентраційний табір Равенсбрюк, де була ув'язнена аж до 1945 року.​ Модельєр був дуже забобонним. Він не починав жоден показ мод, не поспілкувавшись зі своєю трактувальницею карт таро. Також на кожному показі одна модель виходила на сцену з букетом білих лілій.

Крістіан мав реальну залежність від їжі. Сьогодні ми називаємо це терміном "емоційне харчування". Кутюр'є був майстерним кухарем і надзвичайно любив шинку. Він був дуже скромною людиною, яка не любила публічних виступів. Глибоко-емоційний, вважав за краще триматися подалі від прожектора, навіть не з'являючись в кінці шоу.

Діор був відмінним художником, проте не надто вправним кравцем. Коли він розпочав свою самостійну кар'єру дизайнера, зрозумів, що технічна частина ідеї для нього не настільки цікава. Його метою було створення: у моделях - встановити силует, вибрати тканину, точно визначити загальну лінію, а в реалізації - встановити напрям і основну ідею. ​Діор створив парфумерну лабораторію: сталося це у 1942 році. Парфуми Діор вважав завершальним акордом сукні й необхідним доповненням особистості жінки. Продукція Dior і сьогодні має шалену популярність. Власний будинок мод Крістіан Діор відкрив по закінченню війни — у 1946 році.

Першим робити покази мод почав Крістіан Діор. Британська королівська сім'я навіть запросила молоде дарування на презентацію колекції до палацу. У 1949 році Діор запатентував свій дизайн. На той час це було нечувано! Його критикували, бо це вважалося нахабством. ​Перші помади Dior з'явилися в 1955 році - матові, у рожевих і помаранчевих відтінках, а вже в 60-х з'явилися перші блиски для губ і лаки для нігтів. За весь час існування помад Dior було розроблено понад 600 унікальних кольорів.

Улюбленою квіткою Крістіана Діора був конвалія. Надалі вона стала символом знаменитого модного будинку. Його активна кар'єра тривала лише 12 років. Незалежна кар'єра Діора почалася після того, як йому виповнилося 40 років. Кутюр'є помер у віці 52 роки.

На похороні було понад 2500 осіб; сім'я, друзі та вірні клієнти, яких він назбирав за свою прославлену кар'єру. Зокрема, попрощатися з вчителем прийшов 21-річний Ів Сен-Лоран, який працював під крилом Діор два роки до його смерті. Згодом Сен-Лоран став наймолодшим кутюр'є у світі моди. У фамільному будинку в Гранвілі нині існує музей Christian Dior. Досі немає чіткої версії чому він помер. Проте всі притримуються версії, що від серцевого нападу. 

Його некролог 1957 року озвучував The New York Times: "За величезними підприємствами Діора завжди стояв пухкий, рожевоносий майстер, який два рази на рік усамітнювався для створення новітніх конструкцій. І більшу частину цього усамітнення Діор проводив у своїй ванній кімнаті із зеленого мармуру, облицьованого сріблястим металом. Там він набирався натхнення, задумувався над новою лінією одягу і малював свої ідеї на папері".

Безсумнівно, Крістіан Діор був генієм у сфері моди, як ніхто інший розумів жіночі примхи. Чи можна сперечатись з тим вкладом, який Діор зробив у історію моди? Звичайно, що ні. Це була велика людина, знання якої ще довго будуть надбанням для багатьох поколінням.

Стрічка новин