Сьогодні стартувала реєстрація абітурієнтів на ЗНО в магістратуру

Сьогодні стартувала реєстрація абітурієнтів на ЗНО в магістратуру

Сьогодні, 14 травня, починається реєстрація абітурієнтів, які цього року вступатимуть до магістратури за технологією ЗНО. 

"Це стосується вступників на спеціальності галузей знань “Гуманітарні науки” (крім спеціальності “Філологія”), “Соціальні та поведінкові науки”, “Журналістика”, “Право”, “Сфера обслуговування” та “Міжнародні відносини", - зазначили у МОН.

Зокрема, вступники до магістратури за спеціальностями “Право” та “Міжнародне право” складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови - англійської, або німецької, або французької, або іспанської, а також єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

Поряд з цим, вступники до магістратури за спеціальностями галузей знань “Гуманітарні науки” (крім спеціальності “Філологія”), “Соціальні та поведінкові науки”, “Журналістика”, “Сфера обслуговування” та “Міжнародні відносини” (крім “Міжнародне право”) складатимуть лише ЄВІ з іноземної мови, зазначили в МОН.

"Єдиний вступний іспит з іноземної мови матиме 2 складові - це “Читання” та “Використання мови”. При цьому такі складові, як “Писемне мовлення” та “Розуміння мови на слух”, застосовуватись у тесті для магістратури не будуть", - підкреслив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

У свою чергу ЄФВВ передбачає виконання екзаменаційної роботи, що містить два блоки:

тест загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК). Він включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення, критичне мислення, логічне мислення;

тест з права. Він включає тестування з 8 базових правничих дисциплін: конституційне, адміністративне, цивільне, цивільне процесуальне, кримінальне, кримінальне процесуальне право України, міжнародне публічне право та міжнародний захист прав людини. Останні дві дисципліни були включені в програму тесту цього року вперше.

Також повідомляється, що реєстрація вступників для складання ЄФВВ та ЄВІ триватиме до 18-ї години 5 червня.

“Для реєстрації необхідно звернутись до приймальної комісії одного із закладів вищої освіти, в якому вступник має намір взяти участь у конкурсному відборі. Результатом реєстрації є отримання екзаменаційного листка”, - зазначили у міністерстві.

Основна сесія ЄВІ проводиться 11 липня, ЄФВВ - 13 липня. Початок процедури о 10:00. Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 9:15 до 9:50.

“Результати основної сесії ЄФВВ та ЄВІ будуть розміщені на інформаційних сторінках не пізніше 14 календарних днів з дня їх проведення”, - додали у МОН.

Прийом заяв та документів до вишів для тих, хто проходитиме тестування за технологією ЗНО, триватиме з 2 липня до 26 липня. На бюджет надання рекомендацій для зарахування відбудеться до 13 серпня, а саме зарахування - до 20 серпня (12:00), додали у міністерстві.

Стрічка новин