В Україні буде пам’ятник словенським воїнам, які загинули в Першу світову війну

В Україні буде пам’ятник словенським воїнам, які загинули в Першу світову війну

У Львові відкриють пам’ятник словенським воїнам, які загинули в Першу світову війну. Такої домовленості було досягнуто під час переговорів Президента України Петра Порошенка та Президента Словенії Борута Пахора, який перебуває з офіційним візитом в Україні. 

«Ми окремо обговорювали питання про запуск спільної українсько-словенської комісії з вивчення подій Першої світової війни. Комісія не просто запущена, бо це є важливий період історії, який принципово замовчувався під час Радянського союзу і перших років нашої незалежності. І сьогодні я дуже вдячний, що ми повернулися до цього», - сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції.

«І не просто повернулися. Ми вже відновлюємо пам’ятники згиблим воїнам. Включаючи той пам’ятник, який буде відкритий через декілька днів. І це на зоадку про 15 тисяч словенців, які під час Першої світової війни віддали свої життя на території України», - підкреслив Петро Порошенко.

Він також повідомив, що було домовлено про те, що спільними зусиллями буде вшановано і пам’ять українців, які боролися на території Словенії.

23 травня у Львові відбудеться офіційна церемонія відкриття пам’ятника словенським воїнам, які загинули в часи Першої світової війни за участі Міністрів оборони України та Словенії. «Я вважаю, що це надзвичайно важлива подія, якій ми приділили увагу»,  - підсумував Президент.

Стрічка новин