Як вберегти себе в купальний сезон?

Згідно з рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради, цього року він розпочнеться четвертого червня. На міській рятувально-водолазній станції говорять: до «старту» готові. Наразі проводять роботи з розчистки дна акваторії у місцях масового відпочинку, а саме під час купального сезону рятувально-водолазна служба працюватиме у посиленому режимі. Проте, щоб відпочинок не перетворився на трагедію, рятувальники радять і самим дотримуватися правил поведінки на воді.

Це Роман Дріманович. Він працює водолазом на рятувальній станції вже рік. Зізнається: радий тому, що за цей час йому жодного разу не довелося рятувати та діставати потопельника. 

Роман Дріманович, водолаз 

- Чим менше буде людей тонути, будуть дотримуватися техніки безпеки на воді, тим краще буде і для них, і для нас.

Роман Дріманович додає: якщо вже лихо сталось, часу на зволікання у рятувальників просто немає. 

Роман Дріманович, водолаз 

- Збираємося, і протягом двох хвилин виїжджаємо, одягаємося, досліджуємо місця, де побачили людину, або хто подзвонив.

- Скільки у вас є часу, щоб зібратися і виплисти?

- Максимум три хвилини.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради, купальний сезон офіційно стартує 4 червня. Хоча деякі жителі і гості Полтави вже скупались в річній воді.

Євген Савчук, начальник КУ «Полтавська міська рятувально-водолазна служба»

- На привеликий жаль, на травневі свята – один нещасний випадок. Але це, більш за все, органи надзвичайних ситуацій в цьому розберуться з органами внутрішніх справ, тому що людину ми доставали в одязі, і одяг був некупального характеру.

Полтавська міська рятувально-водолазна служба обслуговує 11 місць відпочинку. Наразі тривають останні приготування. 

Євген Савчук, начальник КУ «Полтавська міська рятувально-водолазна служба»

- Фахівці на сьогоднішній день комунальної організації готують дно акваторії місць масового відпочинку від забруднення. Працюємо в штатному режимі. Кожного дня обов'язково заступає чергова зміна на чергування. Чергування закінчується о 9 годині вечора.

Проте вже з початком купального сезону, говорять на рятувальній станції, режим роботи посилиться. Штат водолазів збільшиться з трьох до п'яти чоловік. Також рятувальники попереджають: не нехтуйте правилами поведінки на воді, особливо – в стані алкогольного сп'яніння. Вода помилок не вибачає. 

Стрічка новин