Лекція-діалог з Ларисою Мудрак пройшла в інституті післядипломної педагогічної освіти

Журналіст, публіцист, громадський та політичний діяч – це все – про сьогоднішню співрозмовницю педагогів, які завітали сюди на зустріч. Основною метою заходу Лариса вважає навчання українців медіаграмотності та медіагігієні.

Щодня з медіапростору до українців надходить величезна кількість інформації: політичної, соціальної, економічної та іншої. Аби навчити кожного громадянина відбирати правильну та потрібну, до інституту післядипломної педагогічної освіти вже вкотре запрошують на розмови з цікавими спікерами.

Віталій Зелюк, ректор ПОІППО

- Тема медіаосвіти для нас є ключовою у діяльності нашій, у тому числі – у просвіті і у системі підвищення кваліфікації вчителів. І ми маємо цілу систему медіаосвіти для вчителів, маємо систему медіаосвіти для учнів.

Цього разу гостя – журналіст, медіаменеджер та незалежний медіаексперт Лариса Мудрак. Жінка порівнює дотримання правил медіагігієни з чищенням зубів. Саме ж Лариса подібні зустрічі проводить по всій Україні, а з Полтавою жінку пов'язують особливі почуття. Тут вона, бувши студенткою, проходила журналістську практику.

Лариса Мудрак, журналіст, медіаконсультант

- Головні правила медіаспоживання – ви чітко повинні розуміти, яким чином ви рухаєтесь безпосередньо в інтересах власного свого розвитку. Тому що для розвитку кожної людини безпосередньо мають бути виставлені пріоритети. І тому не можна бути таким всеохопним, не можна споживати все підряд.

Також Лариса Мудрак закликала усіх мислити критичніше, розвивати підходи та розуміння щодо порядку важливості інформації. Ще одним з правил медіагігієни журналістка називає можливіть перевірки будь-якої інформації.

Для освітян це вже не перша лекція з цієї теми, тож вони добре у ній орієнтуються. 

Світлана Сідокур, завідуюча Полтавським районним методичним кабінетом

- Сьогоднішній захід, безперечно, буде тим позитивом і тим потрібним поштовхом для того, щоб продовжити навчання у закладах освіти саме з дітьми. Тому що саме у Полтавському районі школи залучені до експериментальної діяльності з цього напрямку.

Робота з медіаграмотності у Полтаві продовжується, тож цілком можливо, що у найближчому майбутньому на полтавців чекатиме нова лекція.

Стрічка новин