Очільник медичної галузі Полтавщини офіційно задекларував вибір свого сімейного лікаря

Очільник медичної галузі Полтавщини офіційно задекларував вибір свого сімейного лікаря

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак офіційно задекларував вибір свого сімейного лікаря.

Під час проведення виїзного прес-туру, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак підписав декларацію з сімейним лікарем Ольгою Яременко в Гожулівській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини Полтавського району. 

«Чому Ви вирішили саме в цій амбулаторії підписати декларацію?» – запитали журналісти Віктора Петровича і отримали відповідь: «А я тут живу. У цій амбулаторії розпочинав свою діяльність лікарем-педіатром, приїхавши понад 30 років тому після вузу за направленням. Мені тут сподобалося, тому в Гожулах ми з родиною оселилися й досі мешкаємо».

У кабінеті сімейного лікаря, куди прийшов В.Лисак укладати декларацію, на полиці, де зберігаються медичні картки, він знайшов картку своєї колишньої пацієнтки. Вона ще дитиною лікувалася у нього, а наразі їй виповнилося 31 рік. Він показав тодішні власні записи спостережень за станом здоров'я дітей. Говорить, що це саме йому належала ідея з чіткого порядку оформлення листів диспансеризації, з визначенням фізичного розвитку дитини, віднесення її до певної групи здоров’я. Тут є й заповнені того часу картки огляду-патронажу педіатра, яким був тоді директор ДОЗ, оцінки фізичного стану маленьких пацієнтів. У цих документах зафіксовано дати проведення дитині профілактичних щеплень, призначення необхідного лікування, рекомендації лікаря тощо. 

Наразі, у Гожулянській амбулаторії працює один сімейний лікар, зав. амбулаторією – Ольга Іванівна Яременко, яка має понад 40-річний стаж роботи. Вона спостерігає за станом здоров’я понад 4,5 тисяч мешканців села Гожули та прилеглих сіл. Її й обрав очільник медичної галузі Полтавщини для отримання необхідної медичної допомоги на первинному рівні.   

Віктор Петрович, як годиться, взяв з собою ксерокопії необхідних документів: паспорту та ідентифікаційного коду. Уповноважена особа закладу – молодий фельдшер Максим Гордійко (також місцевий житель) – вніс дані про пацієнта до електронної системи EHealth. 

Доки тривав процес авторизації нового пацієнта у новій системі, Віктор Лисак поділився з нами даними про місце Полтавської області у загальноукраїнському рейтингу з підписання декларацій, яка впевнено продовжує посідати 5-ту сходинку. Станом на ранок 11 травня 3% населення області підписали декларації з сімейними лікарями.  Після заповнення декларації та перевірки її правильності, відбувся важливий момент – процес підписання цього документу про оформлення офіційних «стосунків» з сімейним лікарем. 

У рамках прес-туру до села Гожули Полтавського району, представники ЗМІ на власні очі побачили – як працює Гожулівська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини. 

Стрічка новин