Перший рейс з Полтавського аеропорту відклали вже вдруге

Спершу літак до турецької Анталії мав вилетіти 2 травня, згодом політ перенесли на 9, і знову – невдало. Директор аеропорту Володимир Окара пояснює це банально: неготовністю летовища. Наразі точної дати першого вильоту, як і раніше, немає – в аеропорту і досі триває капітальний ремонт.

20 грудня 2017 року на засіданні Кабміну було прийнято рішення надати аеропорту «Полтава» статус міжнародного. З березня цього року тут тривають ремонті роботи. За цей час будівля та злітна смуга Полтавського аеропорту суттєво змінились.

Робітник Олександр Ясінко розповідає: всього за три дні має зробити фасад будівлі.

- Яке щас і яке буде.

І все б нічого. Проте, перший міжнародний рейс до турецької Анталії мав відбутись ще 2 травня. Про це офіційно повідомляли у Полтавській обласній державній адміністрації. Але рейс скасували, бо, як пояснили чиновники, – люди не розкупили квитків. Згодом політ до курортного міста перенесли на дев'яте. Цього разу рейс відмінили через те, що підрядник вчасно не доставив спецобладнання для аеропорту і його не встигли встановити. На курорт клієнти, котрі купили квитки до Анталії, все ж таки потрапили, але не з Полтавського аеропорту, а з аеропорту «Бориспіль». 

Тимофій Голбан, керівник Департаменту будівництва Полтавської ОДА 

- Щодо термінів, виникли певні проблеми з проходження митниці цього обладнання. Воно іноземного виробництва, і лише затримало обладнання на митниці. Відповідно, його монтаж та налагодження.

Богдан Луценко, головний прораб об'єкту 

- Терміни дуже стислі. Але роботи додавалися і побажання висловлювали: прикордонники, митники. Тому додавалися свої тонкощі. Виходить, терміни трохи зсунулися.

Дату першого вильоту буде відомо після утвердження об'єкта київською комісією. Остання має завітати до міста з понеділка, про це повідомив директор аеропорту Володимир Окара.

Володимир Окара, директор підприємства «Полтава-аеропорт»

- На сьогоднішній день зроблено близько 90 відсотків роботи. Залишилися доопрацювання. Щоб зробити аеропорт, потрібно підходити до нього комплексно і з серйозними намірами, а не робити його як-небудь.

Тимофій Голбан, керівник Департаменту будівництва Полтавської ОДА 

- 26 мільйонів гривень виділили на сесії обласної ради. На сьогоднішній день виплачено лише аванс у розмірі, якщо не помиляюсь, 5 з половиною мільйонів гривень, і один акт оплачено у розмірі 2,4 мільйона гривень.

Наш канал і надалі буде стежити за ситуацією з Полтавським аеропортом.

Стрічка новин