У Полтаві запрацювала «Сусідська варта»

Це – спільний проект патрульної поліції та мешканців міста. Полягає він у тому, аби вирішувати проблемні питання, пов’язані з правопорядком та безпекою. Перший такий Паспорт уклали мешканці одного з будинків Левади. 

- Нам потрібно організувати пішохідний перехід між дитячим садочком і пекарнею.

- Зробимо!

Ось так працює проект «Сусідська варта». Його концепція полягає у взаємодії мешканців будинків з поліцією при вирішенні проблемних питань, пов’язаних з правопорядком та безпекою. 

Марина Зінюха, інспектор зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області

- Мешканці будинку помічають всі підозрілі речі, які стаються у них на території: можливо, в під'їзді якісь проблеми, можливо, на території самого будинку. Вони все помічають і повідомляють все нам. А ми спільно з ними вирішуємо дану проблему, намагаємося вирішувати. Можливо, потрібно буде залучити якість додаткові сили.

У мікрорайоні «Левада» полтавці, які мешкають за адресою Чураївни, 3/2, першими у місті уклали офіційний Паспорт безпеки з поліцією та депутатом Подільської районної ради.

Євген Нагорний, депутат Подільської райради м.Полтава

- Спочатку, мабуть, було створення групи, просто – група мікрорайону, і коли люди почали активно брати в цьому участь, підключатися, висловлювати проблеми, шукати шляхи їхнього вирішення, тоді був зроблений такий крок, що можна підключати Марину Олександрівну, патрульну поліцію і започатковувати цей проект.

До цього роз’яснювальну роботу патрульні поліцейські спільно з дільничними проводили з мешканцями вулиць Мирної, Вороніна та Яківців. А перед тим, говорить Марина Зінюха, були тренінги з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Марина Зінюха, інспектор зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області

- Там, де ми вже побували, де провели зустрічі, це приблизно 5-6 будинків – люди схвально відносяться, людям подобається, їм подобається відчувати підтримку поліції, їм подобається те, що ми їх, можна сказати, згуртовуємо, ми їх спрямовуємо на те, щоб вони спільними зусиллями вирішували ті чи інші проблеми.

Першопрохідцям проекту з Подільського району поліцейські вручили табличку з написом «Тут діє сусідська варта», наліпки – «Не палити», «Не смітити», а також – «Увага! Ведеться відеоспостереження» (для місць, де будуть встановлені відеокамери) та світлові датчики руху.

Стрічка новин