Полтавці поділилися своїми світлинами рідного міста

Конкурс фоторобіт «Мій погляд на місто» визначив переможців. Наприкінці квітня його започаткував Центр громадського моніторингу «Погляд». Організатори кажуть: у такий спосіб, через мистецтво фотографії, хотіли дізнатися не лише про те, які куточки Полтави містяни вважають найулюбленішими, а й про проблеми, які бачать на вулицях обласного центру. Переможці конкурсу отримали дипломи та подарунки.

Чергове творче змагання – чергові переможці. У Центрі громадського моніторингу «Погляд» визначили авторів кращих фоторобіт, які полтавці подали на конкурс «Мій погляд на місто».

Олександр Залужний, голова ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Ми вивчаємо постійно думки полтавців. А думки можна виражати не тільки словами, але й творчістю. І от саме молодь найбільше яскраво, красиво виражає свої думки, свої погляди, своє бачення нашого міста через творчі роботи.

До цього був конкурс малюнків, тепер – світлин. Протягом кількох тижнів члени журі визначали переможців у двох вікових категоріях та трьох номінаціях: «Місто і його архітектура», «Місто і люди в ньому», «Місто і те, як ми його відчуваємо». Максимові Сенчуку вдалося підкорити суддів знайденим цікавим ракурсом у двох із них. Хлопець говорить: аби вийшов вдалий кадр, витратив цілий день.

Максим Сенчук, переможець конкурсу

- Я вийшов з дому о 4 годині, повернувся майже о 10-ій. Весь день пішки: спочатку з Центру міста до Південного вокзалу, потім – на перші Сади, тоді вже додому.

Результатом тієї фотопрогулянки Полтавою для Максима стала сотня знімків, три з яких він подав на конкурс. За творчий підхід та нестандартний погляд на буденні речі хлопець отримав перемогу та цінні подарунки. А от світлини Русани Шарлай здобули найбільшу підтримку полтавців у соціальних мережах. Відтак дівчина стала переможницею у номінації «Приз глядацьких симпатій». Фотографувати, говорить Русана, любить для душі. Обожнює відображувати природу та займатися макрозйомкою.

Русана Шарлай, переможниця у номінації «Приз глядацьких симпатій»

- На фотографії «Місто і його архітектура» я спочатку фотографувала просто театр, а потім вийшло так удачно, що підійшла мама з дитиною і почали годувати голубів. І мені це так сподобалося, і одразу сподобався цей знімок. А на іншій фотографії «Місто і як ми його відчуваємо» я спочатку фотографувала закохану пару у Центрі, біля Орла, а потім подумала, що це все-таки весна, почуття і потрібно якось поєднати з квітучими деревами.

Біля Альтанка на світанку, театр Гоголя у відображенні вітрини магазину, панорами міста – ці та інші миттєвості життя Полтави за допомогою об'єктива зафіксували учасники фотоконкурсу. Усі вони отримали від організаторів пам'ятні дипломи.

Сергій Назаркін, голова журі конкурсу

- Це вже не вперше я, як член журі, для мене головне – це участь у фотовиставці. Перемога – так, це приємно, але головне – взяти участь для того, щоб було зростання, для того, щоб підіймати планку, треба робити виставку.

У Центрі громадського моніторингу «Погляд» кажуть: творчим полтавцям відпочивати не дадуть. Вже з 21 травня громадська організація започатковує новий конкурс. Відтепер – коротких відеороликів, присвячених Полтаві та його мешканцям. Роботи прийматимуться до 20 червня.

Стрічка новин