У Полтаві вшанували пам'ять воїнів Другої світової війни

З нагоди вшанування пам'яті полеглих у Другій світовій війні та Дня Перемоги у Полтаві пройшов ряд заходів. Серед них – святкові концерти, покладання квітів, урочиста хода та зустрічі із свідками подій 39-45 років. Вшанувати пам'ять героїв прийшли люди різного віку: від молодшої школи до ветеранів війни.

Протягом тижня полтавці вшановували пам'ять героїв Другої світової війни. Серед основних заходів, присвячених 9-му травня, – і святковий концерт на Театральній площі. Тут зібралися молоді люди та сім'ї, поруч з ними – й люди поважного віку. На сцені свої композиції виконують місцеві колективи: театральні постановки, хореографічні етюди та, звісно, вокальні номери.

Серед тих, хто уважно спостерігає за подіями на сцені, – Микола Попов. Чоловік – військовослужбовець, а його дідусь та бабуся були учасниками Другої світової війни, де й загинули.

Микола Попов, гість заходу

- Для мене це свято досить важливе і, скажімо так, дід і бабуся моєї дружини також потерпали від цієї війни. Дід дружини дійшов до Берліна, мав 2 Ордени Червоної Зірки, орден Великої Вітчизняної війни.

Концертом заходи не обмежилися. Вже зранку 9-го травня тисячі полтавців прийшли до Монумента Слави, аби вшанувати пам’ять мужніх воїнів. Серед перших, хто поклав квіти до меморіалу, – ветерани й діти війни.

Євген Терещенко, дитина війни

- Сьогодні сюди я прийшов із портретом свого батька, який загинув у 44 році в Угорщині, – рядовий сапер. Чому рядовий? Тому що він пішов у 41 році на фронт, у 42 потрапив у полон із своєю частиною.

З Днем Перемоги усіх привітав міський голова Олександр Мамай. Сьогодні він, як і багато інших полтавців, прийшов до Вічного вогню також зі світлиною героя – Олександра Грущенка, аби вшанувати його пам'ять.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні, 9-го травня, у День Великої Перемоги над фашизмом, я низько вклоняю голову за тими хлопцями, тоді у 41-45 роках які загинули, щоб сьогодні був мир на нашій землі. І, користуючись нагодою, я хочу привітати всю без виключення територіальну громаду нашого міста, територіальну громаду нашої незалежної держави під назвою Україна з цим великим святом.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Сьогодні – це день пам'яті про тих людей, які закладали в мені основи життя, ставлення до людей. І коли я йшла, я весь час думала, перед очима у мене був мій дідусь, який як військовий втратив ногу.

Окрім покладання квітів до Меморіалу Солдатської Слави урочистості відбулися й в Авіамістечку.

Марина Голікова, полтавка

- Коли ми росли, нам ветерани розповідали про те, як було на війні, про те, яка там була атмосфера. А зараз нашим діткам немає звідки про це дізнатися, майже не залишилося ветеранів, і так шкода від цього.

Тут із святом полтавців вітав депутат міської ради Андрій Матковський. Разом з цим згадав про тих, хто брав участь у війні як Другій світовій, так і у нинішній.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Воїни, які сьогодні захищають Україну, вони – достойні онуки справжніх героїв-визволителів й України та всього світу від нацизму та від фашизму. І тому, я думаю, що не треба нам боротися з історією і минулим, згадувати Сталіна і Жукова, а ми у ці дні маємо згадати радянських солдатів - наших дідів, наших батьків.

Загалом, з нагоди відзначення 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у закладах освіти та культури міста відбулось безліч культурно-мистецьких та просвітницьких заходів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію