5 тисяч гривень, квіти та дипломи

У музеї імені Панаса Мирного нагородили лауреатів премії, що має ім'я цього письменника. 4 номінації і стільки ж переможців. Конкурс обласний і проводиться вже 20 років.

Вручення обласної премії імені Панаса Мирного розпочинають з покладання квітів до пам'ятника письменнику, що знаходиться на території садиби.

Лауреатів премії імені Панаса Мирного обирають уже 20 років. Номінації різні, але в кожній є лідер. Цьогоріч нагороджували за досягнення у галузях «Література, літературознавство», «Журналістика, публіцистика», «Народна творчість, народні ремесла» та «Мистецтво». 

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- В цьому році якраз була дуже велика дискусія стосовно номінацій, сперечалися, тому чи іншому надавати: така жива дискусія. Якщо інколи в премії були явні лідери, то в цьому році більше години зайняла сама дискусія стосовно переможців.

Автор цих робіт – один з лауреатів премії в номінації «Мистецтво». Олександр Бабенко говорить: килим «Зоре моя вечірняя» – особливий та містить багато символів.

- Тут сині, блакитні тони символізують небо. Оці вохристі, брунатні тони – це є земля і сонце наше. А оце по центру – це є сріблясте плесо, вода. І ось тут над водою зійшла зоря.

У номінації «Література, літературознавство» перемогу здобув Віктор Сердюк за книгу казок «Усі дива трапляються в дитинстві».

Віктор Сердюк, лауреат премії у номінації «Література, літературознавство»

- Головним лейтмотивом є сила віри в добро та те, що дива обов'язково трапляються. Я в усіх своїх творах акцентую увагу на добро, людяність, емпатія – цього дуже не вистачає саме на сьогодення.

У номінації «Журналістика, публіцистика» перемогу отримав доктор історичних наук Василь Деревінський, а в «Народна творчість та народні ремесла» лауреаткою стала майстер килимарства Ніна Токова. Усі переможці отримали грошові нагороди у розмірі 5 тисяч гривень, дипломи та квіти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію