«НІ! Виборам за законом Януковича»

15 травня о 9-ій годині біля стін Полтавської обласної державної адміністрації відбудеться Всеукраїнська акція «НІ! Виборам за законом Януковича». Головна мета її, говорять активісти та представники політичних партій, – прийняття нової виборчої системи.

«НІ! Виборам за законом Януковича». Під таким гаслом 15 травня о 9.00 у всіх обласних центрах України, в тому числі – у Полтаві, відбудеться акція на підтримку виборчої реформи. ЇЇ оганізатори – громадські активісти та політики. Головна вимога – ухвалити у другому читанні проект, що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Альона Гончаренко, регіональна координаторка ГО «Центр UA» у Полтавській обл.

- Люди будуть виходити з вимогою до Президента, до Верховної ради України, в першу чергу, виконати обіцянки коаліційної угоди. Саме затвердження виборчої реформи.

У 2011-у році Віктор Янукович повернув мажоритарну виборчу систему, котра діє й до сьогодні. 225 депутатів українці обирають за закритими партійними списками, ще 225 – на мажоритарних округах. Проте, громадськість та представники різни політичних партій вважають систему корупційною та неефективною. 

Юлія Городчаніна, голова ГО «Нова Полтава»

- Важливо контролювати процес виборів і розуміти, за кого ми голосуємо. Адже, наразі за закритими партійними списками ми голосуємо за партію, а хто в тій партії, крім 10 з того списку популярних людей, які насправді не будуть працювати на округах, ми і в регіонах нікого не знаємо. Тому важливі регіональні відкриті списки.

Віталій Микитенко, представник політичної партії

- Коли йдеться про регіональні відкриті списки, нова система наближає депутата до виборця. Знижує корупційні ризики, які є при нинішній змішаній системі. 

Організатори запрошують всіх прихильників нової виборчої системи прийти 15 травня о 9 годині до стін облдержадміністрації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію