«Нічні відьми»

Так під час Другої світової війни називали жіночі авіаційні полки. У Полтавському музеї авіації і космонавтики відкрили виставку «Вони захищали Батьківщину у повітрі... Жінки Полтавщини».

У війни – не жіноче обличчя. Проте стать під час Другої світової війни мала невелике значення. В авіаційних полках служили жінки, нацисти їх назвуть «нічними відьмами». Серед них – і дві полтавки: Наталія Меклін-Кравцова та Катерина Олійник. Саме їх речі стали предметом експозиції у Полтавському музеї авіації і космонавтики.

Владлен Орлов, науковий співробітник Полтавського музею авіації і космонавтики

- Вона була відзначена за свої подвиги найвищою нагородою – Зіркою Героя. Також необхідно згадати і дуже цікаву жінку, речі котрої ми сьогодні експонуємо. Це відома наша полтавська льотчиця Катерина Олійник. Її донька – Тетяна Яківна Олійник – надала нам ці речі для експонування.

В експозиційній залі №1 представили тематичні світлини, документи та листівки. На захід завітали полтавці та представники Військового коледжу. Курсантка Олександра Сукач – майбутній зв'язківець. Розповідає: батько – військовий, пішла саме по його стопах. Проте професія льотчика дівчині не до душі. 

Олександра Сукач, відвідала виставку

- Я вважаю, що дівчина не зовсім має бути льотчицею. Там стюардесою – да. Проте, це трішки інша професія, ніж льотчиця.

Виставка «Вони захищали Батьківщину у повітрі... Жінки Полтавщини» у Полтавському музеї авіації і космонавтики триватиме до двадцять другого травня. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію