Хвилиною мовчання та гвоздиками

Так вшановували пам'ять загиблих воїнів у Другій світовій війні у селищі Лісок. Понад 100 мешканців завітали на урочистості, щоб згадати рідних та підтримати єдиного захисника, свідка тих подій, який проживає у селищі.

До обеліска загиблим односельцям прийшли діти з квітами та мешканці селища Лісок. Цього дня вони вшановують пам'ять загиблих у Другій світовій війні. Єдиним свідком тих подій у селищі залишився Федір Кондратенко. Йому вже 93 роки. На війну, говорить чоловік, потрапив 17-річним юнаком. Пройшов усі «кола пекла», а цього дня зі сльозами на очах згадує ті події. 

Вшановують у селищі пам'ять про загиблих щорічно.

Зінаїда Абакумова, голова селищного комітету с.Лісок 

- Традиція була започаткована ще фронтовиками, які збиралися тут, варили куліш та поминали своїх загиблих товаришів. Ми свято бережемо цю традицію, і кожного року збираємося тут, щоб вшанувати пам'ять загиблих земляків.

На урочистості завітав і депутат міської ради Андрій Матковський. Для нього, говорить, це – важлива дата. А ще з дитинства пам'ятає, як з батьками відвідував ці урочистості. 

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- І я добре запам'ятав, і я з 6 років гарно пам'ятаю, як святкували 25 річницю Перемоги, і потім – кожну Перемогу. Завжди батьки брали мене на це святкування, і ви добре, мабуть, пам'ятаєте, що збиралося все місто.

Андрій Матковський наголошує: з кожним роком свідків тих подій стає все менше, але полтавці не повинні забувати їх вклад в історію. 

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Ми маємо пам'ятати, що за велику перемогу, за звільнення Радянського Союзу, України і всієї Європи наші діди, наші батьки заплатили кров'ю і своїм життям. Це майже 10 мільйонів українців.

В необхідності проведення таких заходів впевнений і депутат Полтавської міської ради Володимир Корчака.  

Володимир Корчака, депутат Полтавської міської ради

- Цей захід є дуже важливим для виховання більш молодого покоління на прикладах героїзму наших ветеранів. На жаль, сьогодні серед нас мало ветеранів, але перед тими ветеранами, які живі, ми сьогодні схиляємо голову.

Квіти покладали до обеліска загиблим односельцям. Пам'ятнику уже понад 50 років, але мешканці селища підтримують його в гідному стані.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію