У Шевченківському районі вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни

Ветерани та школярі прийшли до пам'ятного знаку, встановленого до 60-річчя Перемоги, аби покласти квіти та віддати шану самопожертві та героїзму полеглих воїнів. Долучився до цього заходу і депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський.

Пам'ятний знак на честь 60-річчя Великої Перемоги. Напередодні 8 та 9 Травня щороку сюди приходять з квітами учні прилеглих шкіл. У руках Олександра цього дня – білі нарциси. Із його родини на фронті воював дідусь.

Олександр Негребецький, учень ЗОШ №19

- Це була надзвичайна людина. Він пережив багато чого. Він був розвідником. А це – одна з найнебезпечніших, мабуть, професій на фронті. Пережив багато чого: концтабір, ледве не потрапив до дніпровської битви, в якій багато хто загинув.

День Перемоги, вважає хлопець, не варто забувати.

Олександр Негребецький, учень ЗОШ №19

- Друга світова війна взагалі контрастує з усією історією, тому що вона зачіпає увесь світ, і вона є таким повчанням, адже є найстрашнішою війною, яка існувала у світі. Вона, звісно, була найбільшим конфліктом і є найяскравішим прикладом разом з Першою світовою війною того, чому люди повинні жити в мирі.

9 травня – визначна дата і для цього чоловіка. Війна, як каже сам ветеран, для нього починалася двічі: спершу – у партизанському загоні, потім – власне на фронті. Перемогу ж зустрів у Польщі, де лікувався після поранення.

Василь Дурицький, ветеран

- Був поранений при форсуванні Одеру і лежав у шпиталі. Свято було – не описати. І поранені, і хворі, і здорові – всі танцювали від цієї найвеличнішої в історії людства Перемоги.

А сьогодні ті, хто наближали цю Перемогу, беруть участь у покладанні квітів до пам'ятного знаку в Шевченківському районі. З кожним роком їхні ряди рідшають: вік та колишні бойові рани даються взнаки. 

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- На жаль, сьогодні з кожним днем все менше і менше ветеранів, учасників війни серед нас. Але залишаються діти війни, люди, які народилися в війну, які росли без батьків, які з 14-15 років вже працювали і відновлювали, відбудовували Полтаву і нашу державу. Тому в цей день ми склоняємо голови і не маємо права забувати наших родичів, які віддавали своє життя і поливали кров'ю цю землю, і ми маємо сьогодні шанувати живих ветеранів і дітей війни.

У силу своїх можливостей ветеранів війни намагаються підтримувати представники місцевої влади.

Дмитро Задворкін, голова Шевченківської районної у м.Полтаві ради

- Чим ми можемо, ми завжди допомагаємо. Це, по-перше, до свят, це від міського голови, від міської ради матеріальні допомоги виплачуються. Також по побутових умовах ми їм допомагаємо. Які у нас є до них пільги, ми завжди допомагаємо.

Учасники цього заходу поклали квіти до меморіального знаку та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих в роки Другої світової війни.

Стрічка новин