«Життєвий шлях та спадщина Йосипа Гофмана»

Про Нюрнберзький процес, видатного полтавця Йосипа Гофмана та Другу світову війну говорили у стінах Краєзнавчого музею. Йосип Гофман – єдиний з України та останній свідок Нюрнберзького процесу. Саме про його життєвий шлях, спогади, викладені у книгах, та філософські роздуми згадували студенти й науковці сьогодні, у Всесвітній день пам'яті та примирення.

Традиційно 8-го та 9-го травня полтавці згадують учасників Другої світової війни, серед них – чимало наших земляків. Один з героїв – родом з Полтави – Йосип Гофман. Чоловік брав активну участь у подіях Другої світової, був розвідником, дійшов до Берліна. Проявивши себе справжнім патріотом та вправним вояком, отримав медаль «За відвагу» та Орден Слави III ступеня. Згадуючи про життя Йосипа Гофмана, говорили й про події останнього року його життя.

Петро Ворона, гість заходу

- Коли відбувалися відомі події в Україні, коли відбувалася Революція Гідності, коли почалася агресія Росії на Україну, то Йосип Давидович зайняв дуже активну позицію підтримки. І я навіть пам'ятаю, було його звернення, лист до Путіна і взагалі до російської сторони з приводу тієї агресії, яка пішла на Україну.

Побачивши війну з усіх можливих боків, чоловік мав свої філософські думки, які викладав у книгах. Проте, історикам чоловік цікавий в першу чергу як останній у світі свідок Нюрнберзького процесу над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини.

Володимир Литвиненко, член Координаційної ради з питань нац.патріотичного виховання при Полтавській ОДА

- Десятки разів перетинав лінію фронту, виконував небезпечні та важливі завдання під час Другої світової війни. Як найкращий боєць був делегований до складу групи особистої охорони обвинувачення на Нюрнберзькому процесі у 1945 році.

Як говорять ті, хто був особисто знайомий з Йосипом Гофманом, чоловік стверджував, що Нюрнберзький процес – це в першу чергу знак закінчення насилля у світі та неприйняття насилля по відношенню до країн, народів та людства загалом.

Олександр Панасюк, співорганізатор заходу

- Він саме завжди наголошував на цьому, що Нюрнберзький процес, і взагалі Нюрнберг як символ – це завжди ось такий заслін і рубіж, через який переходити не можна.

До участі у заході запросили студентську молодь та науковців. Кожен із запрошених мав змогу дізнатися більше як про сам Нюрнберзький процес, так і про видатного земляка.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію