«Друга світова війна. Український рахунок»

У Полтавському державному архіві представили виставку, яка стосується подій 1941-44 років. Вона складається з двох розділів: архівні документи та фотоілюстрації.Основну частину експонатів для виставки надав краєзнавець Борис Трістанов, а доповнили її надбаннями архіву.

Цього дня вони роздивляються старі фото та документи, що стосуються війни. Для них ця подія – це лише згадка на папері. Основну частину експонатів для виставки, що проходить в Полтавському державному архіві, надав член громадської організації «Save Poltava», краєзнавець Борис Трістанов.

Борис Трістанов, краєзнавець

- На сайті «Save Poltava» опубліковано взагалі майже 800 фотографій військовополонених, які загинули у полоні. І представлені також списки всіх військовополонених, які ми знайшли.

А цього дня на виставці – лише частина експонатів. Організатори розповідають: хотіли показати долю двох великих груп людей, які вважалися на території СРСР зрадниками. 

Тарас Пустовіт, заступник директора Держархіву Полтавської області

- Це величезна група військовополонених, яких нараховувалось в Радянському Союзі понад 5 мільйонів, і групу остарбайтерів, яких було вивезено до Німеччини у кількості 2 млн. 800 тисяч чоловік.

На виставці представлені і вирізки з газет та свідчення очевидців про події 1941-1944 років. 

Тарас Пустовіт, заступник директора Держархіву Полтавської області

- Саме наші документи показують, наскільки складною була їхня доля. Концтабори німецькі були не тільки за кордоном, а й були у нас тут на Полтавщині: в кожному великому місті, в кожному районному центрі.

Крім свідчень та фотографій, учні мали змогу переглянути важливі документи тих років: оголошення про перепис населення, здачу радіоприймачів та пам'ятки про нагальні завдання для голів районів, міст та сіл.

Виставка триватиме два тижні, тож переглянути її матимуть змогу всі охочі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію