Будівництво водопроводу, ремонт доріг та встановлення спортивних майданчиків

Все це реалізували в Заворсклянській об’єднаній територіальній громаді за рахунок грантових надходжень

Ірина Щербак, журналіст

- Децентралізація – це передача повноважень на місця. Саме ця реформа відкрила перед українцями нові можливості. Об’єднуючись в територіальні громади, мешканці отримують пряме державне фінансування медичної та освітньої галузі. Окрім цього, виділяються додаткові кошти на розвиток інфраструктури. В більшості – це грантові надходження, котрі йдуть на ремонт доріг, реконструкцію дитячих садків та інше.

Заворсклянська об’єднана територіальна громада з центром в двадцяти восьми кілометрах від Полтави об’єдналась наприкінці минулого року. Втім, залучати грантові кошти, розповідає голова ОТГ, розпочали ще в 2012-у.

В'ячеслав Сологор, голова Заворсклянської ОТГ 

- Коли йшла інформація, що в області проходять якісь європейські проекти, ми брали участь в цьому. Якщо ти не виконуєш вчасно, з тобою вже не працюють наступного разу. Тому ми почали працювати в таких рамках і давали реальний результат.

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – перший проект, який реалізували мешканці. Завдяки підтримці Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в селах Головач та Лукищина провели реконструкцію водогону.

В'ячеслав Сологор, голова Заворсклянської ОТГ

- Ми запустили водопровід – 8,7 кілометрів по Головачу і 1,7 – по Лукищині. І, само собою, капітальний ремонт арт-свердловини. Вимоги європейців були – те, що вода подається з глибокої свердловини.

Успішна реалізація програми спонукала місцевих долучитись до інших європейських проектів. 

Анна Мусієнко, мешканка с.Головач 

- Позитивне відношення і враження теж позитивні. Тому що на власні очі бачити, як життя змінюється і покращується завдяки цим проектам, і кругозір твій розширюється.

Окрім європейських проектів реалізовували на території й обласні. Зокрема, в 2017 році відремонтували дороги в селі Зоворскло. Встановили спортивний майданчик зі штучним покриттям біля школи та антивандальні тренажери – біля Будинку культури в селі Головач. На останніх полюбляє займатися й 9-річний Кирило Іваненко.

Кирило Іваненко, мешканець с.Головач

- Коли ми йдемо зі школи, ми постіймо тут на 10 хвилин затримуємося і граємось.

З початку об’єднання в громаду почали надходити податкові кошти від підприємств, котрі працюють на території ОТГ. За їх рахунок ремонтується Будинок культури та планується розширення приміщення дитячого садка. 

Наталія Лебідь, вихователь дитячого садка 

- Ми співпрацюємо із головою сільської ради, планується в нас відкриття в цьому році другої половини, групи ще в нашому садочку, в нас зараз 2 групи різновікові, планується 3.

Робота з розвитку та розбудови Заворсклянської об’єднаної територіальної громади тільки починається, вважає її голова В’ячеслав Сологор. Наразі тут чекають на інфраструктурну субвенцію, яка має надійти з державного бюджету.

Стрічка новин