Подяка за героїчні подвиги молодості

Народний депутат України Артем Вітко зустрівся із ветеранами Другої світової війни селища міського типу Білики Кобеляцького району. Напередодні Дня перемоги над нацизмом обранець підготував для сивочолих воїнів подарунки та вітальні листівки. Тих, хто не зміг прийти на зустріч, Артем Вітко особисто привітав за місцем проживання.

Їхні скроні вкриті сивиною, а на грудях виблискують десятки медалей та орденів. Ветеранам з Біликів Кобеляцького району вже давно за 90. Їхня молодість припала на нелегкий для України час – Другу світову війну. 

Юрій Латиш, селищний голова смт. Білики

- У нашому населеному пункті Білики учасників бойових дій Другої світової війни залишилося 11 чоловік. Буквально десь років 10-15 їх було більше 250. На жаль, ветерани уходять.

Микола Тимофійович цього березня відсвяткував свій 92-ий День народження. А в 40-х роках працював кочегаром на військовому потязі.

Микола Джежелій, ветеран

- І воювали, і робили. По 60-70 тонн за сутки вугілля перевернути треба, і потім – постійна напруга. Літаки літають. Куди ти подінешся? Куди втечеш?

Про нелегку роботу «на колесах», а потім – свою участь у бойових діях в Маньчжурії Микола Тимофійович цього дня розповідає народному депутатові України Артему Вітку. Обранець уважно слухає, а потім і собі ділиться військовими спогадами: з 2014 року він – учасник антитерористичної операції на Донбасі. У ці травневі дні, говорить, не зміг оминути своєю увагою тих, хто у далекому 45-ому повернув мир на українську землю.

Артем Вітко, народний депутат України

- Вважаю, що потрібно вітати, бо з кожним роком, з кожним днем цих людей стає все менше і менше, і ми дійсно маємо бути вдячні цим людям за той подвиг, який вони здійснили.

Для ветеранів – подарунки, вітальні листівки та фото на згадку. Тих, хто за станом здоров'я не зміг особисто прийти на зустріч, Артем Вітко з прийдешнім Днем Перемоги вітає вдома. Анастасія Олександрівна зустрічає його з посмішкою, хоча зізнається: останнім часом здоров'я підводить. У роки війни вона працювала регулювальницею. Депутатові показує фото тих часів та дякує за увагу.

- Дякую Вам за все.

- І Вам дякую.

- Дякую Вам за мирне небо.

- Спасибі!

Артем Вітко говорить: щороку залюбки зустрічається із ветеранами Другої світової війни. Адже після лихоліть, які вони пережили, – голод, війну, розруху, – ці люди у своєму поважному віці заслуговують на підтримку та турботу з боку представників влади.

Стрічка новин