Україна дуже скоро може стати перспективним ринком контрабандної чорної ікри

Російська Федерація фактично повністю припиняє добування цього делікатесу, аби врятувати популяцію осетрових від браконьєрів. За деякими прогнозами спеціалістів, ікра якщо і з'явиться у продажу, то 100 грамів буде коштувати тисячу гривень.

Росія нарешті вирішила взятися за проблеми, які пов'язані з осетровими, червоною та чорною ікрою. Вилов такої риби заборонили, а звідси – і різкий спад у продажу чорної ікри. Ці обмеження пов'язані з браконьєрством, адже, відповідно до даних Женевської конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни, легальний обіг торгівлі чорною ікрою щороку становить близько ста мільйонів доларів, тоді як нелегальний перевищує ці показникИ у п'ять разів.

За даними Американської асоціації розвитку науки, з середини 2004 року запаси бєлуги скоротилися на 30 відсотків. Світові ціни на російські делікатеси просто вражають: кілограм бєлужої ікри коштує 7 тисяч євро, вартість севрюжої – скромніша: за кілограм просять 700 євро. Для пересічного українця з прожитковим мінімумом у 560 гривень такий товар може бути лише мрією.

Що ж до прогнозів експертів про те, що Україна може стати контрабандним ринком збуту такої продукції, то в нашій країні осетрових теж розводять, переважно цим займається Державний комітет рибного господарства, але виробництва ікри державними структурами це не стосується.

До речі, у вітчизняних магазинах можна придбати осетра, вирощеного у глибинах українських водоймищ. Хоч вибір невеликий – нам вдалося побачити лише одного, молодого.

На щастя, з червоною ікрою ситуація простіша – вона у нас реалізується російська, і що немало важливо – легально. Нині ж завершується період нересту, і незабаром нові партії ікри надійдуть до наших магазинів.

Стрічка новин