Що знайшли вчені в гробниці Тутанхамона

Влада Єгипту вирішила припинити пошуки прихованих приміщень в гробниці фараона Тутанхамона. Дослідники провели сканування стін гробниці, яке показало, що в стінах немає пустот.

Пошуки секретного приміщення почалися після того, як британський археолог Ніколас Рівз, який вивчав знімки гробниці у високій роздільній здатності, виявив під штукатуркою щось, що він вважав за розмитими обрисами дверей.

У своїй статті "Поховання Нефертіті" вчений стверджував, що порівняно невелика усипальниця спочатку призначалася саме для Нефертіті – дружини фараона Ехнатона, батька Тутанхамона, і що її останки можуть перебувати в глибині гробниці досі. Відповідно до теорії Рівза, коли Тутанхамон раптово помер у молодому віці, його довелося поспішно ховати у зовнішній камері гробниці Нефертіті в Долині Царів на півдні Єгипту.

Після публікації сенсаційної статті Рівза було проведено радарне сканування гробниці, яке, як здавалося, підтверджує його теорію. "Ми на 90% упевнені, що кімнати там є", – заявив тоді міністр культурної спадщини Єгипту.

Однак потім власне глибоке сканування за допомогою георадара провели фахівці з Туринського університету, які прийшли до протилежного висновку. Напевно, декого розчарує те, що за стіною гробниці Тутанхамона нічого не виявилося. Але з іншого боку, в цьому і полягає справжня наука, – зазначив глава італійської дослідницької групи доктор Франческо Порчеллі.

Доктор Порчеллі пояснив, що під час досліджень його команда проаналізувала результати трьох різних сканів і провела їх перехресне порівняння, щоб усунути неточності в даних, які вплинули на результати колишніх сканувань.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію