Полтава поринула у світ музики

У місті пройшов 38-ий марш-парад духових оркестрів. Напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 28 колективів з Полтавщини пройшли вулицею Соборності. По завершенню параду на Театральній площі пройшло свято музики. Там же оголосили оркестри-переможці.

Традиційно до Дня Перемоги над нацизмом у місті пройшов марш-парад духових оркестрів. Участь у ньому взяли колективи з усієї Полтавської області: від малого до великого, аматори і професіонали, всього – 28 оркестрів, або більше 700 чоловік.

Дмитро Соколов, директор обласного Центру народної творчості 

- Свято започатковане аж у 1979 році. Цей раз ми збираємось не втридцять дев'ятий, а втридцять восьмий раз, тому що у 2014 році марш-парад було скасовано.

В цьому році духові оркестри виконали не тільки військові пісні, а й сучасні обробки. Наприклад, колектив Кременчуцького педагогічного коледжу «Роксолана» зіграв популярну пісню «Despacito». Аби з честю вийти на вулицю Соборності, учасники говорять: репетирували довго. 

Валентина Вождаєнко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

- Насправді, цілий рік готуються всі колективи: і самодіяльні, і професійні для того, щоб взяти участь у головній такій події. Це говорить про те, що колективи не сплячі, вони діючі, вони працюють.

Учасники оркестрів вважають: головну свою мету вже досягли – людям цікаво слухати, а самим приємно грати. 

Володимир Смерницький, артист оркестру «Полтава»

- Безліч гостей. Всі задоволені: бабусі, діти, всі загалом. Звісно, це свято для людей.

Жанна Кучеренко, артистка оркестру «Роксолана»

- Дуже емоційно, нам дуже сподобалось. Для багатьох дівчат – це вперше, і ми насправді раді, що цього разу все вийшло добре та злагоджено.

Глядачів таке музичне дійство теж не залишило байдужими. 

Олександра Івонець, відвідала марш-парад 

- У зв'язку із ситуацією в країні – це найкращі враження, скажімо так.

Маргарита Овчиннікова, учасниця марш-параду

- Я вважаю, духовий оркестр та духова музика – це відродження душі будь-якої людини, це радість, щастя.

По завершенню марш-параду на Театральній площі пройшло свято музики. На ньому журі, яке складалося з представників громадськості, співробітників Полтавського обласного центру народної творчості та Заслужених працівників культури, визначили переможців. Дипломи першого ступеню отримали: Муніципальний духовий оркестр м.Горішні Плавні, Муніципальний духовий оркестр «Полтава», Заслужений аматорський духовий оркестр Полтавської музичної школи №1 імені Майбороди, Народний аматорський духовий оркестр «Роксолана» Кременчуцького педагогічного коледжу імені Макаренка, Народний аматорський духовий оркестр Оржицького районного будинку культури та Народний аматорський Глобинський міський духовий оркестр «Орфей» Глобинського міського будинку культури.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію