Коли наносити сонцезахисний крем та як захищатися від спеки

Очільниця МОЗ Уляна Супрун розповіла про небезпеку тривалих прогулянок під сонцем і дала поради, як захистити себе від спеки. Про це Супрун написала на своїй Facebook-сторінці.

Ультрафіолетове випромінювання корисні для здоров'я, та тривале перебування на сонці може нашкодити організму. Це - один з факторів ризику розвитку раку шкіри. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 3 мільйонів випадків раку шкіри діагностується по всьому світу щорічно.

"Обов’язково наносьте сонцезахисний крем щоразу, як виходите на вулицю. Фонд раку шкіри рекомендує кожному, незалежно від кольору шкіри, використовувати сонцезахисний крем не тільки в період спеки, але й протягом всього року", - радить лікарка.

За рекомендаціями Американської академії дерматології, варто користуватися сонцезахисним засобом із фактор сонячного захисту не менше 30. Це може бути крем, гель, спрей тощо. На засобах фактор сонячного захисту позначають як SPF.

Наносити його краще за 30 хвилин до виходу на сонце.

Лікарка також нагадала базові правила захисту під час спеки:

Знаходьтеся якомога менше на сонці, особливо, в найбільшу спеку - з 11 до 16 години;

Будьте обережні з засмагою. Ми асоціюємо її зі здоровим та красивим виглядом, насправді ж, засмага є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається "захиститись";

Носіть капелюх, одяг з довгими рукавами й штани для захисту від сонячних променів;

Будьте уважні біля водойм та на пляжі. Поверхні відбивають сонячне проміння, що збільшує шанс отримати опіки;

Уникайте відвідування соляріїв. Існують дослідження, що додаткове ультрафіолетове випромінювання підвищує ризики отримання раку шкіри;

Регулярно перевіряйте шкіру (родимки, веснянки) та повідомте про зміни своєму лікарю;

Пийте більше води;

Не залишайте дітей у закритих автомобілях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію