У Полтаві пройшла виставка військової техніки та стрілецької зброї часів Другої світової війни

На ній були представлені бронеавтомобілі, пістолети, протитанкова зброя тих часів. Більшість експонатів належать до приватних колекцій військово-історичних клубів країни.

Ірина Щербак, журналіст

- Ось це – легковий бронеавтомобіль БА 20 М. В 41 році він брав участь в обороні Харкова під час Другої світової війни, де був вщент зруйнований. 5 років тому його реконструювали, і тепер автомобіль бере участь в різноманітних виставках та парадах.

Цими вихідними у Полтаві пройшла виставка бронетехніки і стрілецької зброї часів Другої світової війни. Організатори говорять: експозиція присвячена 73-й річниці перемоги над нацизмом. 

Віктор Дейнега, завідуючий Музеєм важкої бомбардувальної авіації 

- Згідно з Указом Президента України, проводиться низка урочистих заходів, присвячених вшануванню пам'яті загиблих у Другій світовій війні та відзначенню 73-ї річниці перемоги нашого народу над нацистами.

Більшість експонатів, представлених тут, належать військово-історичним клубам Києва, Харкова, Черкас та Лубен. Олександр Осєтров – президент Харківського технічного клубу «Самохід». На огляд полтавців він та його колеги привезли частину експонатів, котрі входять до приватної колекції об’єднання, а це – бронеавтомобілі, зброя, протитанкова зброя та інше.

Олександр Осєтров, президент технічного клубу «Самохід» 

- Та техніка, яку ми привезли, брала участь в Другій світовій війні, Великій Вітчизняній війні. Частина з них – це БА 20, це та техніка, яка воювала в Іспанії на Ханхілголі, Фінська війна і застала час Великої Вітчизняної війни, захищаючи місто Харків.

Подивитись на військову техніку прийшло чимало полтавців. Серед них – і Тетяна Цибулько, яка була свідком тих подій. Жінка пригадує: їй було 12 років, коли в село зайшли німецькі солдати.

Тетяна Цибулько,дитина війни 

- По квартирам, по домам розприділили німців. Були й хороші німці, кажуть: «Ми не винуваті – це нас Гітлер послав». Якби не пішли б воювати, то їх на місці б постріляли. Оце так вони розказували.

Тривала виставка 2 дні, потім техніку розвезуть по своїм містам. Там, розповідають організатори, вона братиме участь в парадах, присвячених Дню перемоги.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію