5 травня – Міжнародний день акушерки

Напередодні свята у Полтавському Департаменті охорони здоров'я пройшов тематичний брифінг під гаслом «Акушерки ведуть шляхом з якісною допомогою». Під час останнього медичні працівники звітували про свою роботу та ділились проблемами.

При появі нового життя важливу роль займає медичний працівник, перш за все – акушер. Саме він допомагає мамам, надає професійну допомогу та першим приймає у світ маленьку людину. 

Тетяна Горденко працює акушеркою 16 років. Згадує: за 5 років у Полтавському обласному перинатальному центрі народилось 10 600 дітей, з них 449 – двієнь, вісім – трієнь та одна – п'ятірня. 

Тетяна Горденко, старша акушерка відділення патології вагітних Полт. обл. перинатального центру

- Наразі збільшується кількість пологів, збільшується кількість вагітних. Ось я можу сказати Вам про перинатальний центр, з кожним роком проліковується в перинатальному центрі більша кількість. З кожним роком десь приблизно на 100-150 жінок.

Ось так в пологовому боксі під наглядом лікарів проводять більшість пологів. Але є і ті, хто хоче народжувати інакше. Експерт за напрямком «Акушерство і гінекологія» Людмила Іванова розповідає: за кордоном є практика пологів на дому, котрі ведуть так звані доули. В Україні такий метод теж впроваджується.

Людмила Іванова, експерт Полтавського ДОЗ за напрямком «Акушерство та гінекологія»

- Доула – це досвідчена акушерка, яка володіє всіма необхідними акушерськими навиками, має відповідні сертифікати, одночасно вона проходить спеціальну психологічну підготовку. (Народження) за допомогою доул і підготовка цих доул є і в Києві, і в Дніпрі на сьогоднішній день.

За минулий рік, звітують в профільному департаменті, на Полтавщині народилось близько 11 тисяч дітей. Наразі по області працює тільки 300 акушерів. Саме нехватка кадрів, зізнаються медики, – їх основна проблема. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію