Полтавці вшанували пам'ять загиблих в часи Другої світової війни льотчиків

Біля пам'ятного знаку в Авіамістечку сьогодні зустрілися ветерани та молодь, аби разом віддати шану тим, хто поклав своє життя заради мирного неба над Україною. До покладання квітів приєднався і Полтавський міський голова Олександр Мамай.

Анна Філіпська навчається у 10 класі. Для неї та її родини, говорить, 8 та 9 Травня – особливі дні: на фронтах Другої світової воював прадід дівчини.

Анна Філіпська, учениця ЗОШ №11

- Його забрали, коли почалися бойові дії в Полтаві, і потім він дійшов до Берліна. Він воював в багатьох куточках України. Він був, наскільки я знаю, просто рядовим солдатом. У нього було два поранення: одне було в ногу, а інше – в руку.

Цього дня Анна разом із десятками своїх однолітків вшановує подвиг загиблих авіаторів біля однойменного пам'ятного знаку у Київському районі Полтави. Сьогодні тут – урочисте покладання квітів. Участь у ньому традиційно беруть ветерани, які в часи Другої світової воювали на передовій або важко працювали в тилу заради спільної перемоги. Серед них – і Зінаїда Іванівна.

Зінаїда Боровська, ветеран

- Всю війну працювала у колгоспі. І вдень, і вночі не спала. З 13 років. У колгоспі раді всі були, коли передали, що війна закінчилася.

А через 73 роки після Перемоги біля меморіалу героям-авіаторам лунають урочисті промови. У всіх них – головна думка – не забувати подій Другої світової війни та шанувати пам'ять загиблих воїнів. Із виступаючими погоджуються і юні полтавці.

Родіон Запорожченко, учень ЗОШ №11

- На мою думку, пам'ятати про загиблих потрібно, тому що вони поклали своє життя, боронячи Україну. Про них потрібно пам'ятати, а з ким можна, можна зустрічатися, питати у них, як це проходило, цікавитися цим.

Щороку у травні не пропускає таких заходів в Авіамістечку Полтавський міський голова Олександр Мамай.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Дуже прикро, що кожного року менше стає ветеранів, але приємно те, що кожного року додається молодь. І, мабуть, приємно те, що вони починають уже із досвідом свого віку, що саме їхні діди, їхні прадіди воювали з фашизмом, щоб ми сьогодні стояли під мирним небом.

Квіти цього дня поклали і до пам'ятного знаку «Втеча із пекла», який розташовується неподалік. А також до меморіальної дошки Герою Радянського Союзу Петру Юрченку.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію