Замість парт та стільців – килим

Так проводять уроки для малечі у Пирятинській ОТГ. На території громади є 6 навчальних закладів. З 2017 року у них реалізують цілий ряд проектів, серед яких – «Інтелект України» та «Файнбук». Все це, говорять вчителі, допомагає виховати всебічно розвинених особистостей.

Це Пирятинський ліцей. У його стінах навчається майже 800 учнів. У закладі запровадили нестандартні форми роботи з учнями. От це – урок природознавства, але замість стільців та парт – килим. Вчителі говорять: так краще сприймається матеріал. Крім того, на Пирятинщині реалізується проект «Інтелект України». У 2017 році набрали перші пілотні класи.

Наталія Новікова, вчитель 1-А класу Пирятинського ліцею 

- Вчимо читати без букваря цілими словами. Працюючи з текстом, з казкою, до речі, а тексти великі у нас – ми вчимо авторів зарубіжних. Працюють діти з текстом, читають, а далі знаходять відповіді на запитання, аналізують текст.

Суть проекту – не навантажити дитину матеріалом, а навчити думати і самостійно працювати. Потрапити до класу таких «розумників» можна лише на платній основі. Навчають майбутніх геніїв спеціально підготовлені фахівці.

Наталія Новікова, вчитель 1-А класу Пирятинського ліцею 

- Ми проходили спеціальне навчання, отримали сертифікат, що я маю право працювати саме за цією програмою. Мені запропонували, я переглянула багато матеріалів, мені все це дуже сподобалося.

У ліцеї є і басейн. Займатися плаванням на уроках фізкультури тут можуть школярі з усієї ОТГ. Збудували його ще на початку 90-х років, але через брак коштів він не міг функціонувати.

На відновлення басейну витратили більше 2 млн гривень. Кошти на його реконструкцію виділили з міського бюджету ОТГ та скористалися субвенцією з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток. 

Крім цього, у ліцеї є спортивні секції. Молодь має змогу займатися різними видами спорту, а кращих тут відзначають стипендіями.

А це опорний заклад – Пирятинська ЗОШ I-III ступенів №6. Вона – одна з перших, яка почала функціонувати як опорний заклад у громаді. Її відвідують учні з 5 сіл, що знаходяться поблизу. У 2017 році школа отримала державну субвенцію у розмірі 4 млн 396 тисяч гривень. За ці кошти значно оновили матеріально-технічну базу. 

Микола Василенко, директор опорного закладу Пирятинська ЗОШ I-III ступенів №6

- На сьогодні ми маємо 15 мультимедійних комплексів, придбаний інтерактивний тир, придбано комп'ютерний кабінет, придбаний лінгвофон та зроблені в 4 кабінетах капітальні ремонти, ті, якого вже сучасного зразка.

Вчителі говорять: у школі реалізується цілий ряд проектів, серед яких – і «Файнбук». Проект являє собою інформаційний простір для відпочинку учнів, дає змогу відпочити від інтелектуального навантаження та спрямований на розвиток підростаючого покоління.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію