Люди з інвалідністю вийшли на захист власних прав

Сьогодні біля стін обласної прокуратури вони на дві хвилини заблокували рух транспорту. У такий спосіб маломобільні групи населення прагнули довести водіям важливість дотримання правил паркування. Інформаційну кампанію «Паркуйся правильно» підтримала і національна патрульна поліція.

На 2 хвилини паркувальні місця біля Полтавської обласної прокуратури були зайняті людьми на візках. У такий спосіб останні вирішили привернути увагу громадськості та водіїв до проблем людей з інвалідністю, а зокрема, до паркувальних місць. Сьогодні проблема полягає не лише у несвідомості водіїв та їх паркуванні на місцях, призначених для людей з інвалідністю, а й у самих паркувальних місцях, не облаштованих згідно з правилами.

Ірина Твердохліб, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю

- На наші місця крім того, що люди паркуються, не дивлячись на те, що є позначка спеціальна – «людина з інвалідністю», але ці паркувальні місця, знову ж таки, стають необладнаними. Я вже розповідала, що на паркувальних місцях повинне бути позначення, і воно має бути спеціально адаптоване для людей, які пересуваються на інвалідних колясках.

У першу чергу на паркувальному місці для людини з інвалідністю має бути відведено 2 метри для транспорту та ще півтора метри – для розвороту інвалідного візка. Долучитися до акції, влаштованої у центрі міста, запросили і представників поліції. Цього дня вони роз'яснюють водіям правила паркування на місцях особливого призначення.

Богдан Зябленко, лейтенант поліції

- По-перше, людина, яка припаркувала свій автомобіль, має мати відповідний знак на автомобілі і має мати при собі посвідчення, яке показує дійсно, що вона є людиною з інвалідністю. Якщо ж ви привезли, наприклад, людину з інвалідністю, але ви самі людиною з інвалідністю не являєтесь, тоді вона (людина) має мати при собі посвідчення.

За порушення правил паркування водій має сплатити штраф у розмірі від 1200 до 1700 гривень. Попри такі значні штрафні санкції, охочих зупинитися на місцях для осіб з інвалідністю менше не стає.

Також учасники акції зупиняли автівки, аби дізнатися більше про те, чи розуміють водії важливість спеціальних паркувальних місць. Більшість опитаних відповідали, що завжди дотримуються таких правил, проте були й ті, хто ігнорував запитання. Попри складнощі, що постають перед людиною з інвалідністю у Полтаві, прогрес є, стверджують самі активісти.

Марія Соловієнко, активістка, людина з інвалідністю

- Динаміка дійсно у позитивний бік дуже зросла, і це дає привід радіти. Але знову, про це треба говорити, цю інформацію потрібно доносити до соціуму для того, щоб прибрати цей соціальний бар'єр. Навіть для того, щоб було зрозуміліше, для чого потрібні такі місця, чому для нас це зручно, і чому це треба поважати, а не нехтувати цим.

Загалом акція тривала близько години. Участь у ній взяли не лише особи з інвалідністю, а й просто небайдужі полтавці. Зараз організатори планують наступні акції.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію