Чорнобильці-ліквідатори заслуговують на гідну пенсію та соціальний захист

Такої думки дотримується народний депутат України Артем Вітко. В рамках свого робочого візиту на Полтавщину обранець зустрівся із керівниками районних організацій чорнобильців. Під час розмови ліквідатори поділилися тим, що зараз їх хвилює найбільше. А це – пенсійні виплати, врегулювання питання із пільгами тощо.

У 86-ому році ці чоловіки одними з перших потрапили до Чорнобиля на ліквідацію аварії. Про радіацію та її негативний вплив знають не з чуток. Своїми спогадами більш ніж 30-річної давнини цього дня вони діляться з народним депутатом України Артемом Вітком. Обранець з радіоактивним ворогом не зустрічався, проте, як-то – «бути на війні» – знає. З 2014 року Артем Вітко брав участь в антитерористичній операції на Донбасі.

Артем Вітко, народний депутат України

- Ви знаєте, на фронті ти бачиш ворога, а тут і ворога не бачиш. Він з усіх боків альфа-, бета-, гама-випромінювання ураження усіх частин тіла. Ми бачимо, що всі ці люди отримали інвалідність. Тобто атом – це така зброя, яка вбиває не одразу, а поступово. І дуже вдячний цим людям.

Не лише про пережите говорять сьогодні ліквідатори, а й про наболіле, те, що найбільше хвилює у повсякденному житті. Проблеми соціального захисту, кажуть, – на першому місці. Бодай якось полегшити матеріальне становище героїв-чорнобильців намагаються у своїх районах на місцевому рівні. 

Анатолій Бутенко, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС (Козельщинський район)

- Через Раду ветеранів вирішується дуже багато питань, зокрема, наприклад, надання і фінансової допомоги інвалідам. І це вже неодноразово робилося. На 30-річчя раз до дати, а в основному це надається допомога в разі захворювань. В цьому році Радою ветеранів кошти виділялися.

Утім є питання, які належать до компетенції державних органів влади, а це – врегулювання пільг та надання гідного пенсійного забезпечення.

Олексій Дерев'янко, голова Новосанжарської організації «Союз Чоробиль України»

- В минулому році першого грудня солдатам-строковикам додали. Але в нас в районі строковика немає жодного. Додали тим, хто проходив дійсно строкову службу у 86 році і мають групу інвалідності. Тим зробили 10 700. У нас в районі такого немає. А найбільше – партизанів, це ті, які призивалися через військкомати, у них – 3 600, 3 400, 3 200.

Цю ситуацію народний депутат України Артем Вітко називає несправедливою та зазначає: зі свого боку у парламенті завжди стоятиме на боці учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Артем Вітко, народний депутат України

- Я особисто підтримую Закон, де кажуть, що 1000%, а уряд каже, що потрібно в ручному режиму, 180% давати людям. Я особисто підтримую законопроект про соціальні гарантії, голосував за нього до включення до порядку денного і буду завжди підтримувати.

Артем Вітко також додає: на його думку, згадувати про героїв-ліквідаторів держава повинна не тільки напередодні пам'ятних дат, пов'язаних з аварією на ЧАЕС. Вони потребують підтримки та захисту щодня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію