У Миргородському районі коні змагалися, люди відпочивали

У Дібрівці відбулося масштабне кінно-спортивне свято. Традиційні перегони рисаків супроводжувалися справжніми народними гуляннями: прогулянками верхи, екскурсією на кінний завод, а також смачними пригощаннями на фуд-кортах та роботою ярмарку народних промислів. Генеральним спонсором свята виступила торгова марка «Гармонія». Цьогорічне дійство присвятили 130-річчю заснування Дібрівського кінного заводу.

Крістіна Брігіда, журналіст

- Цього дня у Дібрівці – кінні перегони. Кілька тисяч людей приїхали сюди з різних куточків України, аби стати частиною цього великого спортивно-культурного дійства.

Щороку у травні Дібрівка гуляє. Розваги тут – на будь-який смак: для малечі – атракціони у дитячій зоні, для дорослих – фуд-корти зі смачною їжею, для всіх відвідувачів – майстер-класи, колоритні фотозони та прогулянки на повітряній кулі. Проте головне дійство розгортається на іподромі. Відкриває свято організатор кінно-спортивного свята у Дібрівці, генеральний директор «Лубенського молочного заводу», який є головним спонсором заходу, Володимир Дорош.

Володимир Дорош, ген.директор ТОВ «Лубенський молочний завод» ТМ «Гармонія»

- Вдячний усім, хто підтримує нас у цій ініціативі: Дібрівському кінному заводу як партнеру у проведенні цього свята. І найголовніше – дякую вам і низько кланяюся за те, що ви приїжджаєте в Дібрівку і підтримуєте конярство в Україні.

Спершу племінні коні гордовито проходять повз трибуни. Потому для представників орловської рисистої породи розпочинаються перегони. 

За своїх фаворитів вболівають глядачі на трибунах. У першому заїзді наймоторнішим виявився Ігор Родіонов з Грозою. За перемогу він отримав від президента федерації кінного спорту Полтавщини Володимира Дороша премію у 6 тисяч гривень. У наступних заїздах цей вершник показав ще другий та четвертий результати.

Ігор Родіонов, учасник змагань

- 80% перемоги залежить від кобили. Якщо оцей не зміг пробігти, то його не змусиш, а якщо кобила здібна, то...

Загалом за результатами 4 заїздів визначилися переможці та володарі призових місць. Вони отримали від організаторів грамоти та грошові винагороди. Свою майстерність у керуванні кіньми цього дня також продемонстрували учасники легендарного кінного театру «Українські Козаки» Олега Юрчишина.

У захваті від побачених перегонів, а також каскадерських трюків на конях залишилися усі глядачі.

- Ми перший раз із нашою компанією, але нам все надзвичайно сподобалося. Ми вболіваємо за Україну, за наших рисаків і за козаків. Хай вони всі перемагають. І дуже задоволені, що є таке свято, є такий кінний завод. Ми всі дуже задоволені.

- Ніколи не бачила такого, оце побачила за всі 80 років. Сподобалося мені, дуже добре. Класно. І козаки теж виступали. Дівчата особливо.

А от екскурсія кінним заводом для гостей свята – додатковий бонус. Його працівники із задоволенням знайомлять відвідувачів зі своїми вихованцями. У цих стійлах, наприклад, – новоолександрівські коні-ваговози.

Ольга Флоря, бригадир-кумисороб Дібрівського кінного заводу

- Ця порода для роботи, для сільського господарства. Вона паше, вона може сіно везти. Їх купує Західна Україна для чого? Вони колоди витягають з лісу. Колоди чіпляють і тягнуть колоди. На будь-якому схилі, наприклад, трактор не піде, а кобила потихеньку-потихеньку йде.

Ця порода коней не бере участі у сьогоднішніх перегонах, проте свою порцію слави отримала. Сотні світлин із ними та іншими скакунами залишилися у відвідувачів на згадку про велике свято у Дібрівці. Представники його генерального спонсору – торгової марки «Гармонія» – певні: такі масштабні сімейні заходи вони планують продовжувати і надалі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію