У Полтаві від насильства врятували жінку із Закарпаття

Працівники Кризового центру адаптації для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах, що в Полтаві, врятували мешканку Закарпаття від сімейного насильства. Що саме сталося з жінкою, та в якому стані наразі потерпіла, дізнавались наші журналісти.

Це – Надія Сидоряк зі своїми синами. Старшому – 13, меншому – 4 роки. Родина приїхала до Полтави із Закарпаття. Зараз вони разом відпочивають, веселяться та вивчають з меншим кольори. Проте, те, що пережила сім’я, складно уявити. Співмешканець, з яким проживала пані Надія, постійно бив її, ображав та знущався над жінкою.

Надія Сидоряк, постраждала від сімейного насильства

- Міг руки ламати-викручувати, душити, з голови вдарити. Ножем постійно махав переді мною, сина старшого ображав, не міг пройти повз нього просто так, щоб його не штовхнути, вдарити чи принизити.

Жінка розповідає: 3 роки терпіла насильство, і навіть вагітність не змінила ситуації. Останньою краплею стала сварка, під час якої співмешканець відрізав їй палець. Після такого подруга знайшла номер Полтавського кризового центру адаптації для жінок та домовилась про перебування. Пані Надія говорить: не вагаючись зібрала речі, забрала дітей і вирушила до Полтави. 

Олена Чикурова, директор Кризового центру адаптації для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах

- Ми не приймаємо жінок з інших областей, окрім Полтавської та міста Полтава. Проте, почувши її голос, ми знайшли можливість її прийняти. Три дні ми її не чіпали, тому що було помітно, що людина знаходиться у всіх стадіях насилля.

10 днів з жінкою та дітьми працювали соціальні працівники Кризового центру: проводили бесіди, забезпечували всім необхідним. За цей час Пані Надія усвідомила: не варто терпіти і мовчати про сімейне насильство. 

Надія Сидоряк, постраждала від сімейного насильства

- Звертатися чим скоріше в ось такі центри, там допоможуть. І ніколи не терпіти до кінця, до ось такого.

Завдяки працівникам Кризового центру, зазначила Надія Сидоряк, все зміниться. Вона з синами переїжджає до Чехії, де планує влаштуватися на роботу та почати нове життя.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію