Дієві поради як стати впевненішим у собі

Впевненість у собі – це життєво необхідна якість, без якої не можна досягти успіху ні в спілкуванні, ні в кар'єрі, ні в сім'ї, ні в усьому житті. Люди, які впевнені в собі, привертають увагу оточуючих і легше досягають успіху, ніж закомплексовані.

Є кілька способів перемогти свої страхи і навчитися пишатися собою.

Невпевненість і сором'язливість – не вирок. Існує кілька способів перемогти свої страхи і навчитися пишатися собою.

Спосіб перший – випрямити спину. Помітно підвищує впевненість в собі пряма постава – високо підняте підборіддя і сміливий погляд вперед набагато привабливіше незграбної сутулості і опущених вниз очей.

Для виправлення постави існує низка спеціальних вправ, що дозволяють зміцнити м'язи спини, які утримують лопатки в потрібному положенні. Це можуть бути вправи з гантелями, гімнастичні вправи зі стільцем або стіною, плавання що добре зміцнює м'язовий корсет і звичайна планка.

Спосіб другий - зменшити темп. У стресовій ситуації може змінитися тональність голосу - він, як правило, стає вище, а темп мови прискорюється. Це може видавати невпевнену в собі людини. Під час публічних виступів потрібно свідомо зменшувати темп мови, робити паузи і не забувати дихати. У таких ситуаціях самосприйняття може обманювати, кажучи про занадто повільний темп, проте з боку розмірена і вдумлива мова справить краще враження, ніж зім'ятий і плутаний монолог.

Спосіб третій – посмішка. Похмура, замкнута, сумна людина ніколи не стане душею компанії. Людей приваблює позитивний настрій, головним показником якого є усмішка. Причому посмішка повинна бути справжньою, адже фальш і натягнутість часто видно з першого погляду. Можна тренувати свою дружелюбність і щиру посмішку за допомогою дзеркала – досить розслабитися, закривши очі, і відкрити їх одночасно, посміхнувшись. Ця вправа не тільки вчить справжній посмішці, а й підвищує настрій.

Спосіб четвертий – відкритий погляд. Людина оточена іншими людьми, з якими їй доводиться контактувати випадково або на роботі. Це можуть бути скороминущі зустрічі з продавцями, офіціантами, бесіди з перехожими або попутниками, робочі зустрічі з колегами по бізнесу або начальством. У будь-якій ситуації важливо дивитися співрозмовнику в очі. Не варто сором'язливо відводити погляд, зустрівшись з поглядом іншої людини. Прямий і відкритий погляд – показник впевненої в собі і успішної людини. Пам'ятайте, що перші спроби найважчі, буде велика спокуса відвернутися або першим відвести погляд, але потрібно побороти себе, і далі стане легше.

Спосіб п'ятий – геть ярлики. Найчастіше повішений на себе ярлик заважає адекватному самосприйняттю людини. Значно скинувши вагу, можна продовжувати вважати себе повним; влаштувавшись на гарну роботу і зустрівши свою другу половинку, можна продовжувати займатися самобичуванням і називатися невдахою.

Вихід є – ситуацію потрібно відпустити, повірити в себе, повірити в свої зміни і позбутися від свого ярлика. Страхи і сумніви живуть лише в голові, перешкоджаючи досягненню цілей. Іноді просто необхідно відключити голову і зайнятися справою – познайомитися з незнайомцями на вечірці, вийти з публічним виступом, поборовши свій страх.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію