У Пирятинській ОТГ збирають тверді побутові відходи

Вирішенням цієї проблеми у громаді займаються з 2015 року. Відповідальне за вивезення ТПВ на полігон комунальне підприємство «Каштан». Для нього у 2017 році придбали новий сміттєвоз у рамках участі у проекті Уряду Німеччини GIZ, вартість якого – 1 млн. 200 тисяч гривень. А ще закупляють нові контейнери для сміття. 205 баків уже встановлені, ще 100 чекають черги на підприємстві.

Це село Олександрівка Пирятинського району. У 2017 році тут почали з'являтися майданчики з контейнерами для твердих побутових відходів. На території села їх уже 12. 

Іван Тарасовський, староста села Олександрівка (Пирятинський район)

- Два рази на місяць регулярно до нас приїжджає машина, яка вивозить сміття, і на даний момент 60% населення вже уклали договори по вивезенню (сміття).

Це село входить до Пирятинської ОТГ та обслуговується КП «Каштан». З ним мешканці і укладають договори. Вартість такої послуги складає 6,45 з однієї особи за місяць. Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь розповідає: ОТГ має позитивний досвід у реалізації заходів зі створення системи збору твердих побутових відходів. 

Олексій Рябоконь, Пирятинський міський голова

- Ми є одними з перших, хто на принципах міжмуніципального співробітництва збирає сміття не лише з території нашої ОТГ, а й двох третин територій Пирятинського району. І тут постало питання ефективного і цивілізованого функціонування нашого полігону ТПВ.

Збирає ТПВ комунальне підприємство «Каштан» на території всієї Пирятинської ОТГ і не тільки. Автопарк підприємства постійно поповнюється новими агрегатами. У 2017 році з'явився новий сміттєвоз. Його вдалося придбати завдяки участі у проекті уряду Німеччини GIZ, який спрямований на вирішення спільної проблеми щодо збору та вивезення ТПВ з територій сільських населених пунктів Пирятинської ОТГ та сільських рад району.

На підприємстві «Каштан», крім агрегатів, є і новенькі сміттєві баки. Їх закупили на кошти обласного екологічного фонду та Пирятинської міської ради на умовах співфінансування. 205 баків уже розставили, а ще 100 чекають своєї черги. На все це витратили 700 тисяч гривень. 

Віталій Скочко, директор КП «Каштан»

- В першу чергу ми їх поставимо по нашому місту, і решту тоді будемо укладати договори з сільськими радами, і ще будуть приєднуватися, і щоб одразу забезпечити вивіз сміття звідти.

Вирішенням проблеми вивезення ТПВ у громаді займаються вже третій рік.

Олексій Рябоконь, Пирятинський міський голова

- Ми провели перший етап прибирання сміття поверхневого захоронення. І в цьому році ми завершуємо цей проект і сподіваємося, що цьогоріч уже буде розроблено проект прив'язки ангару і сортувальної лінії для  цивілізованого поводження ТПВ, і мінімізація захоронень, а максимально відбору сировини, втор.сировини, щоб її реалізувати.

Пирятинське сміттєзвалище знаходиться на відстані 1 км. від міста і має площу 16,5 га. З 2017 року його почали приводити до ладу. Для прибирання поверхневого сміття на полігоні та облаштування нових під'їздів для техніки з бюджету Пирятинської ОТГ та Полтавського обласного бюджету виділили кошти у розмірі 77 млн. гривень. Все це – на умовах співфінансування.

Для продовження робіт у 2018 році на полігоні та завершення його реконструкції необхідно ще 12 мільйонів гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію