Засуджені та ув’язнені не мають скарг

До Полтавської установи виконання покарань №23 завітала перевірка. Члени спостережної комісії бувають у цих стінах двічі на рік та перевіряють, як живуть засуджені та ув'язнені. Під час перевірки оглянули харчоблок, кімнату відпочинку, молитовну кімнату та нові прибудови, які тут з'явилися за останні пів року.

У планах членів наглядової комісії – оглянути умови, в яких утримують ув’язнених та засуджених. А ще – ознайомитися з фронтом робіт, виконаних упродовж пів року, та почути про плани. На порядку денному – й умовно-дострокове звільнення деяких осіб, які відбули вже частину терміну та заявили про себе з кращої сторони. 

- Що ви будували? 

- Баню, пекарню.

- А зараз берете участь в перебудові?

- Так.

Рішення членів комісії – одноголосне: клопотання – підтримати.

А це кухня. На ній готують для осіб, які перебувають у колонії. Це стандартний обід на одну особу, говорить кухар. Порція відповідає нормам та стандартам. Члени комісії оглянули умови, в яких готують, та спробували обід.

Сергій Пойдьом, заступник начальника соц.роботи і психологічної роботи Полтавського СІЗО

- На обід, значить, перша страва, вага – десь приблизно 600 грамів, друга страва – 250, порційне м'ясо – 28 грамів, соус – 30 грамів.

А ще, говорять кухарі, у меню є овочевий салат та хліб, який випікають у власній пекарні. Тільки сіль, вода і дріжджі – такі продукти використовують для випікання.

А це – кімната відпочинку. Тут є телевізор та шахи, де ув’язнені та засуджені проводять вільний час. Часу вистачає і на працю, і на побачення з рідними. Є на території СІЗО і молитовна кімната, але вона маленька, тому вже заклали хрест та незабаром тут має з’явитися капличка.

Нині в Полтавській установі виконання покарань №23 утримується близько 600 чоловік, із яких – 19 засуджені, а 13 – особи, які відбувають довічний термін покарання. Окрім чоловіків, в установі є жінки. Заступник начальника соціальної і психологічної роботи Полтавського СІЗО Сергій Пойдьом розповідає: за 2017 рік відбулися зміни: у СІЗО заклали місце під капличку, почали будувати пекарню на вулиці та продовжують проводити косметичні ремонти. Члени спостережної комісії оглянули харчоблок, кімнату відпочинку та молитовну кімнату. Перевірка пройшла без скарг та зауважень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію