Дитина і засмага: користь чи шкода

Користь і шкода сонячних променів для здоров'я дитини цікавить багатьох батьків. З приходом весни і довгоочікуваного теплого літа, перебування дитини на свіжому повітрі і сонячні ванни просто неминучі.

Розглянемо плюси і мінуси перебування дитини на сонці, які промені корисні для дитячого організму, а коли коштувати від них сховатися, а також які заходи обережності слід дотримуватися, щоб уникнути неприємних наслідків для дитини.

Ще кілька десятків років тому було доведено, що зменшення озонового шару загрожує проблемами зі здоров'ям, адже зростає рівень сонячної радіації. Однак при цьому існує думка, що саме сонячні ванни підвищують стійкість організму дитини до застудних захворювань. Давайте спробуємо розібратися, все ж сонце надає неоціненну підтримку людському організму або, навпаки, діти відчувають більшу шкоду сонячних променів?

Усім відомо, що загартовування дитячого організму сонячними променями посилює імунітет. До того ж ультрафіолетові промені, які містяться в прямому сонячному світлі, сприяють виробленню в організмі крихти вітаміну D. А це профілактика таких серйозних захворювань, як рахіт і недокрів'я. Сонячні промені підвищують артеріальний тиск, розширюють судини, покращують обмін речовин. Зрештою, від сонця просто на душі стає радісно.

Однак існує і шкоду від сонячних променів. Сонце може бути причиною не тільки серйозних травм, але навіть небезпечних захворювань. Адже у дітей немає власного захисту від жорстокого ультрафіолетового опромінення. Проникаючи в глибокі шари шкіри, воно здатне викликати як золотистий загар, так і пігментацію, опіки, а крім цього може спровокувати сонячний удар. Також слід зазначити, що дітям після 3-х років варто побоюватися і фотодерматозу (підвищеної чутливості шкіри до сонячних променів). У групі ризику малюки, схильні до алергії. Досить нетривалого перебування на сонці, щоб з'явилися свербіж, почервоніння шкіри і утворилися бульбашки. У цьому випадку візит до лікаря-дерматолога неминучий.

Щоб уберегти дитину від знайомства з "поганим" сонцем і подружити з "гарним", потрібно дотримувати деякі правила. Щонайменше до 3-х років не випускати малюка голяка під прямі сонячні промені. Показуватися сонечку може дитина старше 4-5 років, однак плічка і спинку краще поберегти, прикривши одягом.

Очі малюка теж потребують захисту. Рішення – спеціальні сонцезахисні окуляри, які краще придбати в спеціалізованому офтальмологічному салоні. Якщо малюк відмовляється від очок (що зустрічається вкрай рідко), можна скористатися панамкой з широкими полями. До речі, так ви вб'єте двох зайців – захистите від сонця і очі, і волосся.

Збираючись з дитиною на прогулянку, слід пам'ятати:

Найкориснішим часом для засмаги є ранок – до 11 годин і після 17:00. У перший день перебування на сонці повинно обмежитися 10 хвилинами, у другій – 15 хв. і так далі. Малюкові також потрібна сонцезахисна косметика. Засіб від засмаги повинно оберігати від променів А і В (коефіцієнт приблизно такий – 50 і 15 А).

Сонце може стати причиною зневоднення. Втамувати спрагу допоможуть будь-які негазовані напої: сік, вода, кефір. Кефір також може знадобитися для обробки сонячного опіку, якщо в аптечці раптом не виявиться протиопікових засобів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію