У Гадячі провели обласний семінар з лісозахисту

У ДП «Гадяцький лісгосп» на базі Вельбівського лісництва відбувся обласний виїзний методичний семінар з лісозахисту для представників державної лісової охорони лісогосподарських підприємств області. 

Проводили семінар представники з ДСЛП «Харківлісозахист» на чолі з начальником відділу нагляду та прогнозу за шкідниками і хворобами лісу Тетяною Кучерявенко, начальником управління Юрієм Тараненком та спеціалістом відділу лісового та мисливського господарства Ярославом Марченком.

Початок семінару відбувся із вступного слова начальника Полтавського обласного управління Юрія Миколайовича. Він наголосив про важливість ведення лісозахисної справи, яка є невід’ємною частиною  у лісовій галузі. 

На семінарі висвітлили інформацію про особливості біологічного та фенологічного розвитку основних фітофагів соснових та листяних насаджень. Причини масового розмноження стовбурових шкідників (верхівковий, шестизубий короїди, соснові лубоїди). Ведення моніторингу за основними шкідниками лісових насаджень та методики відбору проб для проведення лабораторного аналізу з метою прогнозування осередків на наступний рік. А також особливості хвороб соснових та листяних насаджень (коренева та соснова губка, комплекс дереворуйнівних грибів тощо.

Основні питання семінару зосередили на своєчасному виявленні та локалізації осередків шкідливих комах та хвороб лісу, а також на проведення санітарно-оздоровчих заходів у відповідності до діючих «Санітарних правил в лісах України». Методичний семінар проводили з демонстрацією фото- та відеоматеріалів, а також з виїздом на маршрутний хід з оглядом стаціонарних наглядових ділянок.

На лісових площах учасникам семінару показали основні ознаки виявлення того чи іншого виду шкідника, оформлення маршрутного ходу, його облікових майданчиків, правильності відбору і належного оформлення лісопатолоічного матеріалу для подальшого проведення лабораторного аналізу та інші не менше важливі заходи. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію