На Театральній площі у Полтаві «оселилися» гуцули

Така акція тривала лише день в рамках проведення Дня Гуцульської культури» у Полтаві. Для містян гості з Прикарпаття підготували майстер-класи з виготовлення традиційного гуцульського одягу та поробок. А ще полтавці мали змогу побачити традиційні гуцульські танці та почути співанки з Прикарпаття.

Полтавщина та Верховинський край Івано-Франківської області тепер матимуть тісну співпрацю. Очільники підписують угоду та традиційно потискають один одному руки. Щоб ближче познайомити полтавців з гуцульською культурою, гості підготували справжнє свято, так званий «День Гуцульської культури» у Полтаві.  

Микола Княжицький, народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності ВР України

- Угода з Верховинським районом дозволить не просто дізнаватися про культуру одне одного, а й дозволить полтавчанам, полтавським дітям їздити відпочивати в Карпати, бачити унікальні місця, унікальні заповідники, бачити гірські ріки.

На площі біля театру Гоголя людно. Цілий ряд яток та справжні гуцули у національному вбранні. Крім танцю, показали й майстерність виготовлення виробів декоративно- прикладного мистецтва, серед яких: бісероплетіння, писанкарство, ткацтво. Гості з Прикарпаття активно ділилися і сімейними традиціями та історіями. 

Ольга Волошинюк, майстриня (с. Верховина, Івано-Франківська область) 

- Я виросла взагалі на мистецтві. Мої батьки також займалися різними такими гуцульськими виробами: ткацтвом ліжників займалася мама моя, вона з 6 років уже вміла вишивати. Так само все своє натхнення передала мені, а я передаю своїм дітям.

А для полтавців жінка разом з донькою підготувала вишивку та роботи з бісеру, які найяскравіше демонструють колорит та традиції Гуцульщини. 

Роман Бортейчук, майстер декоративно-прикладного мистецтва (с.Кривопілля, Івано-Франківська область) 

- На Різдво всі збираються біля церкви колядники, і кожен колядник повинен мати отакий ріжок. Це називається «колядницький ріжок».

«Колядницька партія» складається з 16 чоловік. А ріжок слугує сигналом, що до господи прийшли колядники. Полтавці мали змогу помилуватися й краєвидами Прикарпаття, яке на своїх картинах зобразили художники, а ще «приміряти» традиційне гуцульське вбрання.   

Іван Шкіндюк, голова Верховинської районної ради Івано-Франківської ради

- Цей одяг передавався з покоління в покоління. Це не є одяг театралізований, в цьому одязі люди в неділю ходять до церкви. В цьому одязі люди у великі свята приходять до церкви, ходять в гості одні до одних.

А це – національний гуцульський стрій, у цьому одязі одружуються та ходять на свята до церкви.

Марія Зеленчик, майстриня (с. Криворівні, Верховинський район)

- Це є все для того, щоб вінчатися у цих кожухах. У нас весілля першого вчора проходить у гулянні, а на вінчання до спесу (церкви) йдуть. А до вінчання йдуть тільки у цім гуцульськім строї.

Під час свята містяни мали змогу й придбати сувеніри на згадку. Такі Дні Гуцульської культури вже пройшли у Львові та Івано-Франківську. А у планах – завітати й до Чернівців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію