ЗНО-2018: до тестування залишилося три тижні

До 30 квітня всі українські абітурієнти отримали запрошення-перепустки на Зовнішнє незалежне тестування. Учасникам ЗНО потрібно самостійно роздрукувати їх зі своєї сторінки на сайті zno.testportal.com.ua.

Учасники ЗНО складатимуть три з 11 предметів: українську мову та літературу, історію України, математику, географію, біологію, хімію, фізику, англійську, іспанську, німецьку та французьку мови. У цьому році в тестуванні візьмуть участь 335 843 людини.

Тож, які особливості тестування будуть в цьому році?

Якщо раніше єдиним фіксованими предметом ЗНО була українська мова, то зараз їх буде два. Тепер у всіх вузах на одну і ту ж спеціальність будуть однакові вимоги до предметів для вступу. Третій предмет залишається на вибір. Наприклад, щоб подати документи на "Комп'ютерну інженерію", потрібно здати українську мову, математику і третій предмет – фізику або іноземну мову; на "Стоматологію" потрібні українська мова, біологія і хімія і математика; на "Міжнародну економіку" не приймуть без української та іноземної мов, математика і географія – на вибір. Повний перелік предметів для вступу опублікований в наказі МОН і вже опублікований на сайтах університетів. Однак, в нововведенні Міносвіти є несподівані пропозиції. Наприклад, філологи крім української мови і історії повинні складати іноземну мову або географію.

Єдиний перелік предметів забезпечить рівність абітурієнтів, вважають у міністерстві.

Абітурієнтам, які будуть вступати за сертифікатами ЗНО за 2016 2017 і 2018 рік, потрібно перескладати тестування з англійської, якщо предмет потрібен для вступу. Це пов'язано з тим, що ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов уперше буде проходити у вигляді тестів двох рівнів складності: В1 і В2. Перший, В1 – для учнів, які вивчали мову в школі на стандартному рівні, а другий, В2 – для тих, які вивчали поглиблено. Також тести будуть включати аудіювання – виконання завдань на слух. До слова, абітурієнтам з сертифікатами IELTS чи TOEFL можна не здавати тестування.

Російської мови на ЗНО з цього року більше не буде. Це пов'язано з тим, що предмет не користувався великим попитом серед абітурієнтів. У 2018 року ЗНО з української мови доведеться здавати випускникам профтехучилищ і коледжів. Так у відомстві хочуть оцінити рівень підготовки в школах, профтехучилищах і коледжах. Іноземну мову у вигляді ЗНО доведеться здавати також вступникам на магістратуру.

Мінімального балу для вступу на більшості спеціальностей не буде. Для участі в конкурсі можна подавати сертифікати з будь-якими балами. Однак на три спеціальності - "Медицина", "Стоматологія" та "Педіатрія" - прохідний бал буде 150 з предметів біологія, хімія або математика. Менший бал допускається тільки з української мови.

У цьому році вперше ЗНО зможуть здати незрячі - тести з математики, історії та української мови будуть запропоновані і шрифтом Брайля. Таких абітурієнтів на тестування зареєструвалося 10 осіб.

Коли буде проходити ЗНО?

Основна сесія тестування починається 22 травня і триватиме до 13 червня. Першим абітурієнти здадуть ЗНО з математики - 22 травня, в такий предметом стане українська мова та література - 24 травня. Далі пройде ЗНО з іспанської, німецької та французької мов - 29 травня. Англійську абітурієнти будуть здавати в перший день літа - 1 червня. 4 червня випускники здадуть біологію, 6 червня - історію України, 8-го - географію, 11-го - фізику, а 13-го - хімію.

Додаткова сесія ЗНО розпочинається 2 липня з тестування з української мови та літератури, 3 липня відбудеться тестування з математики; 4 липня - з англійської та іспанської мов; 5 липня - з біології, англійської мови; 6 липня - історії України; 9 липня - географії, французької мови; 10 липня - фізики. Завершується додаткова сесія 11 липня тестуванням з хімії.

Ті, хто повинен складати ЗНО, але з поважних причин не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися на додаткову сесію, 3-21 травня.

Як і в минулому році, подача заяв на перший курс бакалаврату буде повністю в електронній формі, в тому числі для заочників. Реєстрація електронних кабінетів надходять розпочнеться 2 липня і завершиться 25 липня на сайті ez.osvitavsim.org.ua.

Що потрібно брати на ЗНО, а що не можна?

Щоб потрапити на тест, учасникам ЗНО треба мати при собі: сертифікат ЗНО, паспорт і запрошення-перепустку. Для виконання завдань учасникам потрібно взяти з собою ручку з пастою насиченого чорного кольору і дві-три запасних. Можна також взяти з собою прозору пляшку з питною водою без етикетки.

А ось мобільні телефони, навушники, смарт-годинник, флешки і USB-кабелі проносити не можна. Їх можна залишити на спеціально відведеному для речей місця в пункті тестування. Якщо в учасника знайдуть якийсь із цих гаджетів, він змушений буде покинути пункт проведення ЗНО достроково, а результат тесту буде анульований.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію