У Миргороді провели зустріч із журналістом Сергієм Козаком

"Любов до книги єднає". Під такою назвою у Миргородській міській публічній бібліотеці для дорослих ім. Д. Гурамішвілі відбулася зустріч із журналістом, літературознавцем, бібліографом, видавцем, письменником Сергієм Борисовичем Козаком.

На зустрічі відбулася цікава розмова про літературу і не тільки. Адже пан Сергій  головною справою свого життя вважає дослідження українського літературного процесу в нашій державі і за її межами. Довгий час, з 1987 року, Сергій Борисович працював у найдавнішому літературному часописі «Літературна Україна», редакцію якого очолював з 2010 по 2015 рік, де вів рубрику «Архіви діаспори». Йому поталанило працювати 10 років у редакції газети «Українські вісті» ( м. Детройт, США), яка виходила друком впродовж 55 років ( до 2000 року), а вперше з’явилася у листопаді 1945 року на сторінках малого формату в українському таборі в Райнгарді‚ у казармах в Новім Ульмі в Німеччині; дослідити українські архіви у м.  Клівленді; бути особисто знайомим з багатьма представниками української літературної діаспори.

На глибоке переконання пана Сергія, українська еміграція – це унікальне явище, досліджуючи яке розумієш: цими людьми у їхньому бажанні зберегти й поширити українське на всіх континентах керувало лиш одне почуття – любов до України, мрія про її розбудову як незалежної держави.  Результатом роботи дослідника у даній царині став презентований ним тритомний бібліографічний покажчик «Історія української діаспори».

Чому саме у Миргороді автор вирішив презентувати свій доробок? У відповідь на це запитання  присутні почули приємну для всіх миргородців відповідь: внесок людей, що народилися на Миргородщині, у розбудову української культури за кордоном  колосальний. Ось лише деякі імена, які прозвучали під час зустрічі: Леонід Лиман, брати Воскобійники, Олексій Коновал, Іван Багряний, Павло Маляр та ін.

Під час зустрічі Козак С.Б. продемонстрував справжні раритети: оригінали номерів  видань 50 – 60 років, що виходили    за кордоном («Українські вісті» з  додатком «Літературний зошит», «Київ», «Арка» «Молода Україна»), особисті листи з архіву  П. Лимана.

У дарунок бібліотеці, Сергій Козак залишив чудові видання, пов’язані з його літературознавчими дослідженнями. Серед них - фотоальбом «На берегах Хоролу і Сули: полтавські шляхи Тараса Шевченка», де зафіксовані всі місця нашої області,  по’вязані з постаттю Великого Кобзаря.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію